reklama

Chrome App Launcher dla Windows już dostępny

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Google zdaje się robić wszystko, by spopularyzować aplikacje dostępne w Chrome Web Store. Co prawda koncern nic jeszcze oficjalnie nie ogłosił, ale wygląda na to, że App Launcher opuścił fazę bety i jest już dostępny dla wszystkich użytkowników Windows 7 i 8. A wszystko po to, by przełamać kolejną barierę i wejść z aplikacjami prosto do systemu, w którym jak dotąd królowały programy desktopowe.

Do zainstalowania Chrome App Launcher wystarczy zaledwie jedno kliknięcie, które pozwoli mu się zadokować na pulpicie, pasku Start i ekranie Modern. Po zalogowaniu do konta program automatycznie pobiera z przeglądarki wszystkie ustawienia, nie trzeba więc martwić się o ręczne dodawanie używanych aplikacji. Od tego momentu App Launcher działa identycznie jak w przypadku Chrome OS, wyświetlając w małym okienku listę skrótów do zainstalowanych programów. Każdemu z nich możemy wyznaczyć inny tryb uruchomienia — jako zwykła lub przypięta karta, osobne okno lub w trybie pełnoekranowym. Aplikacje można też dowolnie przenosić w inne miejsce, a w przekopywaniu się przez gąszcz skrótów z pomocą przychodzi minimalistyczna wyszukiwarka.

Chrome App Launcher nie jest rewolucją, bo i nie takie jest jego zadanie. Jak na dłoni widać, że Google chce zachęcić nas do korzystania z własnych rozwiązań, obniżając do minimum wymagania stawiane użytkownikowi. Tylko czy to wystarczy, by zrezygnować z instalacji tradycyjnych programów?

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić