r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Chrome z udoskonalonym mechanizmem renderowania krótszym nawet o 40%

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

W przypadku przeglądarki Google Chrome rzadko jest okazja mówić o nowych funkcjach, poważne zmiany wciąż zachodzą pod maską. Zaledwie kilka dni temu temu informowaliśmy o zmianach w mechanizmie odświeżania witryn, które poskutkowały znacznym przyśpieszeniem całego procesu. Dziś można już mówić o kolejnych zmianach, które mają uczynić proces renderowania witryn w Chromie jeszcze szybszym.

Chrome wyświetla strony internetowe w 60 klatkach na sekundę. W efekcie na wykonanie JavaScriptów, wczytanie arkuszy styli, struktury dokumenty, etc. przeglądarka ma 16 milisekund. Optymalizacja tego aspektu przebiega podobnie, jak w rzeczonym przyśpieszaniu odświeżania stron. Podczas renderowania strony, Chrome musi odnaleźć element, który wymaga ponownego rysowania, co w przypadku złożonych dynamicznych witryn może być zasobożerne.

r   e   k   l   a   m   a

Optymalizacja przebiega zatem w rozróżnianiu tych elementów, które wymagają nowego rysowania oraz tych, które mogą zostać wczytane z pamięci podręcznej. Google jako przykład podaje statyczną stronę główną google.com, na której jedynym wymagającym renderowania elementem jest jedynie umieszczony w polu formularza kursor. Odtąd Chrome nie będzie rysował od nowa całego bloku, a jedynie rzeczony kursor.

Wprowadzone w mechanizmie renderowania zmiany poskutkowała do 35% krótszym czasem rysowania jednej klatki. Ponadto kolejne zmiany, polegające między innymi grupowaniu pikseli we wspomniane bloki, mają skrócić czas rysowania klatki nawet do 40%. Odczują to oczywiście nie tylko użytkownicy Chrome'a na Androidzie, macOS-ie i Windowsie, ale także – nieco później – w innych przeglądarkach opartych na silnikach wykorzystywanych przez Chromium.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.