Chrome 56 na Androida dostępny: szybsze mechanizmy renderowania w akcji

Chrome 56 na Androida dostępny: szybsze mechanizmy renderowania w akcji

Chrome 56 na Androida dostępny: szybsze mechanizmy renderowania w akcji
02.02.2017 11:25, aktualizacja: 02.02.2017 11:42

Nieco ponad tydzień od premiery Chrome'a 56 na pulpitach, Google rozpoczęło aktualizację wersji mobilnej przeglądarki. Nowości jest tu całkiem sporo, zaś najważniejsza dotyczy aspektu szczególnie ważnego dla użytkowników, szybkości ładowania stron. Najnowszą wersję Google Chrome znaleźć można w naszej bazie.

350194583369639873

Najważniejsza zmiana zaszła pod maską. Najnowsza wersja Chrome'a obsługuje już opisywany przez nas wcześniej zoptymalizowany mechanizm odświeżania witryn. W odpowiedzi na dzisiejsze potrzeby, kiedy użytkownicy odświeżają przede wszystkim statyczne i często aktualizowane strony (relacje czy Facebook), Chrome będzie odświeżał tylko fragment zawartości, statyczną resztę wczytując z pamięci podręcznej. Według Google, taka optymalizacja ma skutkować nawet 28% szybszym odświeżeniem strony.

To właśnie w tej wersji zaimplementowano także zmiany, które skutkować mają szybszym renderowaniem stron. Dzięki grupowaniu pikseli i podobnym, jak w przypadku odświeżania, wybiórczym rysowaniu dynamicznych elementów, renderowanie może być nawet o 40% krótsze. Chrome 56 to jednak nie tylko optymalizacja: rozbudowano możliwości pobierania treści: odtąd zapisane witryny będą widoczne także na nowo otwartych kartach.

350194583369836481

Ponadto odświeżono także wygląd menu pozwalającego na wyszukiwanie w oparciu o fragment tekstu. Wystarczy go zaznaczyć i zlecić wyszukanie, aby pojawił się panel z wynikami z Google. Odtąd można takżę łatwo schować, jak również zlecić wyświetlenie wyników w nowej karcie. Nie zajmuje on całej wysokości ekranu, przez co użytkownik nie traci z oczu pierwszej witryny.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)