Citrio Citrio 50.0.2661.276

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Citrio to szybka i darmowa przeglądarka stron internetowych z wbudowanym, inteligentnym menadżerem pobierania plików i kilkoma innymi funkcjami, które zadowolą użytkowników ściągających rozmaite treści z Internetu.

Opisywane narzędzie bazuje na kodzie Chromium, co sprawia, że interfejs użytkownika Citrio do złudzenia przypomina wyglądem Google Chrome. Może pochwalić się nie tylko prostotą użytkowania, dzięki czemu sprawdzi się na komputerach także mniej doświadczonych odbiorców, ale również charakteryzuje się bardzo dobrą wydajnością, co z pewnością docenią użytkownicy pracujący na wielu kartach jednocześnie.

Zintegrowany menadżer wspomagający ściąganie plików z internetu zawiera wbudowany akcelerator, który zwiększa szybkość pobierania danych z sieci nawet pięciokrotnie. Citrio oferuje dostęp do wszystkich pobranych danych bezpośrednio z poziomu głównego okna przeglądarki (wystarczy kliknąć na odpowiednią ikonę).

Citrio oferuje także dostęp do funkcji pobierania plików wideo za pośrednictwem internetu, która jest kompatybilna ze wszystkimi popularnymi serwisami zajmującymi się hostingiem tego typu plików. Wystarczy kilka kliknięć, by ściągnąć wybrany materiał z sieci na dysk twardy bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji. Na uwagę zasługuje także obecność wbudowanego klienta sieci BitTorrent.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

szybkość działania, rozbudowany menadżer pobierania (pliki, filmy, torrenty)
cicha instalacja beż możliwości konfiguracji
ocena użytkownika
11.04.2016 11:50 • Recenzja do wersji 48.0.2564.270

Szybka i darmowa przeglądarka która bazuje na kodzie Chromium. Wyglądem może nie przypomina najnowszej wersji pierwowzoru ale to nie chodzi o tworzenie wiernych klonów. Rozmiar instalki to prawie 60MB, instalacja szybka i niestety bez ingerencji użytkownika. Po zainstalowaniu jak zwykle monit o wybór wiodącej przeglądarki dla komputera. Tuż po uruchomieniu nie trzeba dużo konfigurować: blokowanie reklam włączone i działa, pobieranie filmików również, nawet pobieranie torrentów sprawdza się świetnie. Plus za ikonki z powiadomieniami w prawym rogu. Ogólnie przeglądarka jest szybka i działa bezproblemowo. Wczytywanie stron na podobnym poziomie co u konkurencji. Programu aż chce się używać. Obecnie po krótkich testach to mój numer 2 na liście przeglądarek.