Clementine 0.7 - nowa wersja wieloplatformowego odtwarzacza muzyki

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się stabilna wersja wieloplatformowego odtwarzacza muzyki Clementine 0.7. Program został wzbogacony o tagowanie utworów i nowe widoki bibliotek.

Clementine to port Amaroka 1.4 - popularnego odtwarzacza muzycznego. Program jest dostępny zarówno dla środowiska KDE jak i Gnome. W odróżnieniu od Amaroka, nie wymaga instalowania bibliotek KDE w Gnome. Program posiada prosty interfejs umożliwiający przeglądanie biblioteki muzycznej i poszczególnych utworów. Oferuje szybki dostęp do katalogów plików czy usług internetowych takich jak Last.fm, SomaFM, Magnatune czy strumieni radiowych. Clementine dostępny jest w polskiej wersji językowej.

W najnowszej wersji programu pojawiło się kilka nowych funkcji. Przede wszystkim znacznie poprawiono edycję metadanych. Rozszerzono liczbę pól, w których można dodawać informacje na temat utworów czy albumów, pojawiła się także funkcja umożliwiająca aktualizację metadanych w wielu piosenkach naraz. Dotyczy to nie tylko opisu utworów, ale również na przykład okładek albumów. Co więcej, wprowadzono współpracę z MusicBrainz, internetową encyklopedią muzyczną. Pojawiły się dwa nowe rodzaje widoku bibliotek. To podgląd duplikujących się plików i nieotagowanych piosenek. Na koniec warto wspomnieć o możliwości skanowania pamięci komputera w poszukiwaniu nowych utworów.

Najnowsze stabilne wydanie programu można pobrać z naszego portalu. Clementine 0.7 jest dostępny dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS X.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi