Clip Studio Ex (Manga Studio) 1.6.2

Strona główna Mac Grafika Programy do malowania
Pobierz program

Clip Studio Ex (dawniej Manga Studio) to specjalistyczny program do rysowania, przeznaczony do tworzenia komiksów i mangi. Znajdziemy tu narzędzia niezbędne do tworzenia precyzyjnych konturów, kolorowania kadrów, a także cyfrowe odpowiedniki rastrów i narzędzi do ich wycinania.

W Clip Studio Ex mamy do dyspozycji różne typy ołówków do rysowania odręcznego, kilka typów stalówek i cienkopisów do rysowania konturów, farby i kolorowe ołówki, aerografy, a także stemple i gumki. Zachowanie narzędzi jest zbliżone do ich naturalnych wzorów, można więc mieszać farby i rozmazywać ołówki, a także kaligrafować.

Ponadto w programie można korzystać z kształtów wektorowych, wypełnień, gradientów i automatycznie generowanych cieni. Do programu można importować modele 3D, które posłużą przy komponowaniu kadru, umieszczone na specjalnej warstwie. Można także sięgnąć po linijki i formatki pozwalające podzielić stronę. Nie zabrakło możliwości umieszczenia zeskanowanego szkicu jako wzór.

Ta sama instalacja programu pozwala na testowanie przez 30 dni Clip Studio Ex i Clip Studio Pro, które różnią się możliwościami i ceną. Ex przeznaczony jest do mangi i komiksów, Pro zaś do rysowania różnego typu ilustracji. Wersja testowa programu nie pozwala zapisać efektów pracy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu