Clip Studio Ex (Manga Studio) Clip Studio Ex (Manga Studio) 1.10.2

Strona główna Mac Grafika Programy do malowania
Pobierz program

Clip Studio Ex (dawniej Manga Studio) to specjalistyczny program do rysowania, przeznaczony do tworzenia komiksów i mangi. Znajdziemy tu narzędzia niezbędne do tworzenia precyzyjnych konturów, kolorowania kadrów, a także cyfrowe odpowiedniki rastrów i narzędzi do ich wycinania.

W Clip Studio Ex mamy do dyspozycji różne typy ołówków do rysowania odręcznego, kilka typów stalówek i cienkopisów do rysowania konturów, farby i kolorowe ołówki, aerografy, a także stemple i gumki. Zachowanie narzędzi jest zbliżone do ich naturalnych wzorów, można więc mieszać farby i rozmazywać ołówki, a także kaligrafować.

Ponadto w programie można korzystać z kształtów wektorowych, wypełnień, gradientów i automatycznie generowanych cieni. Do programu można importować modele 3D, które posłużą przy komponowaniu kadru, umieszczone na specjalnej warstwie. Można także sięgnąć po linijki i formatki pozwalające podzielić stronę. Nie zabrakło możliwości umieszczenia zeskanowanego szkicu jako wzór.

Ta sama instalacja programu pozwala na testowanie przez 30 dni Clip Studio Ex i Clip Studio Pro, które różnią się możliwościami i ceną. Ex przeznaczony jest do mangi i komiksów, Pro zaś do rysowania różnego typu ilustracji. Wersja testowa programu nie pozwala zapisać efektów pracy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!