r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Console Living Room w ramach Internet Archive — kiedyś grafika nie była najważniejsza

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Fani patrzenia w przeszłość zapewne doskonale kojarzą stronę Way Back Machine, umożliwiające śledzenie zmian na ulubionych witrynach w sieci, ale stojące za tym systemem Internet Archive to przede wszystkim niezwykła skarbnica wiedzy. Pomysłodawcy przedsięwzięcia wzięli sobie lata temu za cel zgromadzenie oraz udostępnienie wszystkim zainteresowanym różnorakich klasycznych treści w cyfrowej formie, który konsekwentnie realizują, stopniowo dodając kolejne. Zaciekawiła kogoś ostatnio informacja o Michaelu Thomassonie, który zgromadził najwięcej gier na świecie? Dzięki uruchomionej w ramach internetowego archiwum sekcji Console Living Room może teraz sprawdzić, od czego rekordzista rozpoczął budowanie swojej kolekcji.

Tym sposobem przed graczami stanęły hity ze starusieńkich Atari 2600, Atari 7800 ProSystem, ColecoVision, Magnavox Odyssey 2 i Astrocade, masa legendarnych pozycji uruchamianych bezpośrednio w przeglądarce. Internet Archive zapewnia, że to dopiero początek, a na razie zachęca do zapoznania się z tym, co dodano w pierwszej kolejności. Liczy nie tylko na sentymentalną podróż w wykonaniu wielu dorosłych fanów świata elektronicznej rozrywki, ale też wzmożenie zainteresowania historią branży, a także towarzyszące temu dyskusje na temat tego, dokąd może współcześnie zmierzają gry? Warto przypomnieć sobie, że kiedyś nie grafika była najważniejsza, lecz pomysł i frajda.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.