Cyfrowy Warsztat Grafika - pasja i kreatywność to nie wszystko…

Strona główna Aktualności

O autorze

Pod tym hasłem odbędzie się ostatnia, zamykająca roadshow, edycja warsztatów firm Corel, EIZO, Epson oraz Wacom skierowanych do osób profesjonalnie zajmujących się grafiką.

Podczas spotkań omówione zostaną m.in. proces kalibracji monitora - organizatorzy postarają się przekonać, że kalibracja zarówno monitorów, jak urządzeń peryferyjnych (np. drukarek) w dużym stopniu eliminuje proces proofingu, przez co upraszcza i przyspiesza pracę z kolorem. W tym celu porównane zostaną wydruki realizowane za pomocą profesjonalnych drukarek Epson z linii Stylus Pro UltraChrome K3 z obrazem widocznym na monitorach EIZO ColorEdge dysponujących sprzętowym wsparciem kalibracji. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą własnych prac aby wyniki były najbardziej miarodajne.

Uczestnicy będą mogli ponadto przekonać się w praktyce, jak wygodnym narzędziem i doskonałym uzupełnieniem warsztatu pracy grafika i projektanta jest tablet. Zaprezentowanie zostanie ponadto, w jaki sposób można tworzyć i edytować grafikę przy pomocy oprogramowania graficznego firmy Corel - CorelDRAW Graphics Suite, Paint Shop Pro Photo oraz Painter. Po serii sesji technicznych przewidziany jest czas na warsztaty podczas których będzie można sprawdzić działanie poszczególnych urządzeń i uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące prezentowanych zagadnień.

Spotkanie odbędzie się 12 lutego w warszawskim hotelu Partner. Będzie się składało z części prezentacyjnej i warsztatowej. Udział jest bezpłatny, jednakże z uwagi na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o uprzednią rejestrację. Wszelkie szczegóły znaleźć można na stronie informacyjnej.

© dobreprogramy

Komentarze