Office 2016 po aktualizacji nie otwiera plików Worda? Oto sposób, jak to naprawić

Office 2016 po aktualizacji nie otwiera plików Worda? Oto sposób, jak to naprawić

Aplikacje Microsoft Office z depositphotos
Aplikacje Microsoft Office z depositphotos
15.03.2018 15:51, aktualizacja: 15.03.2018 17:25

Zepsucie konfiguracji interfejsów sieciowch w Windows Serverze2008 R2 to nie jedyny problem z ostatnimi łatkami Microsoftu. NaTechnecie trwa właśnie dyskusja na temat usterki, która dotknęłaznacznie większą grupę użytkowników, potencjalnie dziesiątkimilionów ludzi. Co powiecie na takie zabezpieczenie pakietuMicrosoft Office, aby nie mógł otwierać dokumentów Worda wformacie DOCX zwykłym podwójnym kliknięciem?

Paczka KB4011730dla komputerów z Windowsem 10 i Office 2016 miała za zadaniezabezpieczyć użytkowników przed uzłośliwionymi plikami pakietuOffice, pozwalającymi na zdalne uruchomienie kodu. W założeniu pojej zainstalowaniu moglibyśmy otworzyć dowolny plik Worda bezobaw, że stanie się coś nieprzyjemnego. Oto jednak niespodzianka:po jej zainstalowaniu niemożliwe stało się w ogóle otworzeniedokumentów Worda w pakiecie Office 2016, przynajmniej poprzezpodwójne kliknięcie. Można je załadować jedynie uruchamiającWorda i otwierając plik bezpośrednio z programu.

To jednak nie wszystko, ponieważ po wprowadzonych zmianachniemożliwe też stało się zapisanie wprowadzonych zmian, co jużkompletnie rujnuje możliwość pracy z Wordem. Microsoft oficjalniesię do tego przyznaje, pisząc na swoich stronachwsparcia dla Microsoft Office: po zainstalowaniu KB4011730możesz nie być w stanie otworzyć lub zapisać dokumentów Worda.

Jak ponownie umożliwić otwieranie plikówWorda?

Oficjalnych poprawek na razie brak, ale jest nieoficjalnerozwiązanie problemu. Ofiary nowej łatki powinny zainstalowaćponownie wcześniej wydaną łatkę na Microsoft Office –KB4018295,z 6 marca. Z opinii na TechNecie wynika, że po zainstalowaniuwspomnianej paczki znów można korzystać w Wordzie z plików DOCX.

Przydatne narzędzie Microsoftu do poskramiania złych paczek KB
Przydatne narzędzie Microsoftu do poskramiania złych paczek KB

Pomocne w ukryciu wciskanej oferowanej przezWindows Update paczki może być microsoftowe narzędzie Pokaż lubukryj aktualizacje (wushowhide.diagcab), dostępne na Windowsa 10 odwydania paczki KB3073930.Po jego uruchomieniu przeprowadzone zostanie skanowanie dostępnych wWindows Update aktualizacji. Klikając przycisk „Hide” możnanastępnie wybrać problematyczne paczki KB, których nie chcemy –i oznaczyć je do ukrycia. Nie będą one już automatycznieinstalowane.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)