Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Kolejny tydzień za nami, czas więc podsumować najciekawsze wpisy na naszej platformie blogowej. Jakie tematy w ostatnich 7 dniach poruszali użytkownicy dobrychprogramów?

Nasze podsumowanie zaczynamy od Apple i wszystkiego, co z nim związane. Na początek przyjrzyjmy się historii zegarka Apple Watch i odpowiedzmy sobie na pytanie, dlaczego ten produkt trafił na nasze nadgarstki. Następnie zastanówmy się, czemu wielu użytkowników telefonów i tabletów z iOS nie wyobraża sobie powrotu do starego, dobrego Androida. Być może dzieje się tak z powodu dbałości o wzornictwo, o którym w najnowszym wpisie wspomina użytkownik tidzejm. Siła produktów z iOS jest także skutkiem nierównego poziomu telefonów i tabletów z Androidem. System Google znajdziemy bowiem w dobrze przyjętych produktach oraz tych mocno krytykowanych, jak choćby OnePlus 5, który dawno przestał być pogromcą flagowców. Sam Android także jest często krytykowany i nazywany platformą do wyświetlania reklam.

Przyjrzyjmy się innym zagadnieniom. Pangrys postanowił opisać dedykowaną nawigację TomTom GO 5100. Sprzęt poza dożywotnimi aktualizacjami oferuje nam stałe, nielimitowane połączenie z internetem w każdym miejscu na ziemi. Pozwala ono na aktualizowanie map i nieprzerwane podpięcie do usługi TomTom Traffic. Fani motoryzacji mogą poczytać także o systemie sterowania autem zastosowanym w Audi, które do minimum ogranicza konieczność odrywania rąk od kokpitu i macania dotykowego ekranu. Zawodowi kierowcy na pewno spotkali się już z pojęciem tachografu – urządzenie to ma ułatwiać dbanie o czas pracy tej grupy zawodowej, bo zmęczony prowadzący to potencjalny wypadek.

Na bloga trafił także nieco zapomniany już kuzyn myszy komputerowej – trackball Logitech MX ERGO. Fani tradycyjnych gryzoni na pewno będą woleli poczytać o myszce Corsair MM200 Extended Edition. Mamy też coś dla miłośników kręcenia wideo, czyli gimbal DJI OSMO MOBILE skutecznie stabilizujący naszego smartfona. A jeżeli chcecie przetestować jakąś androidową aplikację na własnym komputerze, skorzystajcie z jednej ze sztuczek omówionych przez tidzejm. Nasi użytkownicy piszą także o aplikacjach do słuchania muzyki i nowinkach wprowadzonych do Notepad++. A gdybyście chcieli odrobinę pograć, rzućcie okiem na kieszonkową odmianę Pegasusa, stare gry komputerowe i recenzję świetnej Oriental Empires. Na koniec zwracamy Waszą uwagę na nowinki w Windows 10, projektor Optoma GT5500+ i monitor AOC AGON AG352QCX 35. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy