DAEMON Tools Pro 8.3.0.767

Strona główna Windows Narzędzia Emulatory napędów CD/DVD/Blu-ray
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

DAEMON Tools Pro to pośrednia funkcjonalnie wersja popularnego narzędzia do tworzenia i zarządzania wirtualnymi napędami CD/DVD w systemie Windows.

Jedną z najważniejszych zalet programu (także w wersji darmowej Lite) jest możliwość emulacji wielu najpopularniejszych technologii zabezpieczeń nośników - m.in. Safedisc, Securom, Laserlock, CDCOPS, StarForce, Protect CD i innych, która okazuje się niezwykle przydatna w przypadku oprogramowania, wymagającego do działania umieszczonej w napędzie nośnika instalacyjnego. Program uruchamiany może być wraz z systemem, dając przy tym możliwość automatycznego tworzenia wirtualnych napędów i montowania w nich obrazów płyt. Dostęp do programu możliwy jest z poziomu ikony w zasobniku systemowym, a w systemach Windows Vista i 7 także gadżetu na pulpicie, instalowanego wraz z narzędziem.

DAEMON Tools Pro pozwala emulować do 32 urządzeń DT i SCSI, umożliwiając wykorzystanie 4 wirtualnych urządzeń IDE do zaawansowanej emulacji. Program obsługuje obrazy płyt w formatach MDX, MDS/MDF, ISO, B5T, B6T, BWT, CCD, CDI, BIN/CUE, APE/CUE, NRG, PDI i ISZ.

Poza funkcjonalnością pozwalającą zarządzać wirtualnymi napędami narzędzie oferuje także możliwość tworzenia (ISO, MDS/MDF i MDX), edytowania i konwertowania wszystkich wspieranych formatów płyt do plików MDF/MDS lub MDX. Ponadto program umożliwia zabezpieczanie obrazów hasłem i ich podział na mniejsze pliki, wypalanie obrazów na płyty, tworzenie i nagrywanie kompilacji zawierających dane RMPS, tworzenie bootowalnych obrazów, kasowanie zawartości nośników wielokrotnego zapisu itp. DAEMON Tools Pro obsługuje najpopularniejsze systemy plików ISO9660, ISO9660 + Joliet oraz UDF.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prosty interfejs, obsługa wielu formatów, minimalizacja do zasobnika systemowego, katalog i historia ostatnio używanych obrazów
Tylko 20 dni wersji trial
ocena użytkownika
27.02.2015 18:20 • Recenzja do wersji 6.1.0.484

Najbardziej rozbudowane wersja DAEMON Tools. Zarządzanie i obsługa wirtualnych napędów poprzez przejrzysty interfejs. Program oferuje także edytor obrazów płyt oraz możliwość nagrywania danych, świetnie sobie radzi z najpopularniejszymi technologiami zabezpieczającymi nośniki przed kopiowaniem. Zawiera wbudowaną wyszukiwarka obrazów płyt, podgląd informacji o nośnikach i napędzie, oraz możliwość minimalizowania do zasobnika systemowego obok zegara.