r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Deweloperzy testują Windows Phone 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Z Internetem łączy się już ponad 3 tys. telefonów z systemem Windows Phone 7. Deweloperzy testują najnowszy system Microsoftu, który do sprzedaży ma trafić pod koniec tego roku.

Jak dowiedział się serwis istartedsomething, obecnie z Siecią łączy się już co najmniej 3 tys. smartfonów korzystających z WP7. Tak przynajmniej wynika ze statystyk aplikacji dostępnej na Facebooku. Jest on skonfigurowana specjalnie pod urządzenia z zainstalowanym najnowszym oprogramowaniem Microsoftu. Smartfony WP7 należą w większości do deweloperów przygotowujących aplikacje i usługi dla tej platformy, a także do nielicznych dziennikarzy, którzy mają okazję przetestować system przed jego premierą. W połowie lipca Microsoft wprowadził betę narzędzi deweloperskich dla WP7, a także pierwsze urządzenia dla programistów.

Premiera systemu dla smartfonów przewidywana jest na październik, natomiast pierwsze urządzenia trafią do sprzedaży zapewne pod koniec roku. Microsoft ma spory problem z przygotowaniem aplikacji dla WP7 - oprogramowanie nie będzie obsługiwać programów i gier stworzonych dla Windowsa Mobile. Wobec czego deweloperzy muszą przygotować od nowa aplikacje dla systemu. Microsoft zachęca ich do tego na wszelkie sposoby - oferując darmowe telefony czy wręcz płacąc za wykonaną pracę. Czy taki model przyniesie spodziewane efekty okaże się zapewne niedługo.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.