r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dostępna beta Entourage z obsługą Exchange Web Services

Strona główna Aktualności

Mac Business Unit, dział Microsoftu zajmujący się tworzeniem oprogramowania na platformę Apple wydał właśnie wersję beta nowej odsłony aplikacji Entourage dla Exchange 2007 SP1 z obsługą Exchange Web Services.

Przypomnijmy tylko, że Entourage to odpowiednik Outlooka dla użytkowników komputerów Mac, składnik pakietu Office for Mac. Największym przełomem w nadchodzącej wersji jest rezygnacja z wykorzystywanego od lat, przestarzałego już protokołu WebDAV na rzecz Exchange Web Services. Powinno to znacząco podnieść wydajność aplikacji - by zilustrować to zjawisko wystarczy powiedzieć, że zamiast sześciu instrukcji do serwera (w przypadku WebDAV) program wysyła teraz jedną (korzystając z EWS).

Z innych usprawnień można wymienić ulepszoną usługę Autodiscover do automatycznej konfiguracji konta, synchronizację notatek, zadań i kalendarza z Exchange, obsługę załączników w terminach oraz rozpoznawanie nazw na globalnej liście adresowej via EWS/HTTP - nie ma już potrzeby ustanawiania połączenia VPN.

Finalna wersja nowego Entourage spodziewana jest jeszcze w tym roku i co ważne, będzie dostępna jako bezpłatne uaktualnienie dla użytkowników Office 2008 for Mac.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.