reklama

Dostępna beta Entourage z obsługą Exchange Web Services

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Mac Business Unit, dział Microsoftu zajmujący się tworzeniem oprogramowania na platformę Apple wydał właśnie wersję beta nowej odsłony aplikacji Entourage dla Exchange 2007 SP1 z obsługą Exchange Web Services.

Przypomnijmy tylko, że Entourage to odpowiednik Outlooka dla użytkowników komputerów Mac, składnik pakietu Office for Mac. Największym przełomem w nadchodzącej wersji jest rezygnacja z wykorzystywanego od lat, przestarzałego już protokołu WebDAV na rzecz Exchange Web Services. Powinno to znacząco podnieść wydajność aplikacji - by zilustrować to zjawisko wystarczy powiedzieć, że zamiast sześciu instrukcji do serwera (w przypadku WebDAV) program wysyła teraz jedną (korzystając z EWS).

Z innych usprawnień można wymienić ulepszoną usługę Autodiscover do automatycznej konfiguracji konta, synchronizację notatek, zadań i kalendarza z Exchange, obsługę załączników w terminach oraz rozpoznawanie nazw na globalnej liście adresowej via EWS/HTTP - nie ma już potrzeby ustanawiania połączenia VPN.

Finalna wersja nowego Entourage spodziewana jest jeszcze w tym roku i co ważne, będzie dostępna jako bezpłatne uaktualnienie dla użytkowników Office 2008 for Mac.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama