Klient poczty The Bat! nareszcie z obsługą kanałów RSS

Klient poczty The Bat! nareszcie z obsługą kanałów RSS

Klient poczty The Bat! nareszcie z obsługą kanałów RSS
Redakcja
24.04.2014 13:20, aktualizacja: 25.04.2014 07:57

Mołdawska firma Ritlabs zdecydowała się na jeszcze większe rozbudowanie swojego flagowego produktu, jakim jest klient poczty The Bat!. Najnowsza wersja oznaczona numerkiem 6.3 przynosi bowiem obsługę kanałów RSS, co pozwala przekształcić aplikację w istny kombajn już nie tylko do obsługi poczty, ale również wiadomości i nowinek ze świata. Użytkownik z poziomu aplikacji otrzyma treść gotową do konsumpcji, choćby w formie skrótów i nie będzie już musiał ręcznie, mozolnie przekopywać się przez wiele różnego rodzaju serwisów.

350104449487955905

Nowy moduł nie jest specjalnie rozbudowany, niemniej pozwala na ustawienie kilku opcji. Wszystkie nowinki są wyświetlane w osobnej zakładce RSS, niemniej w formie bardzo zbliżonej do samej poczty. Przechowywane dane o informacjach w kanałach mogą i domyślnie są aktualizowany przy starcie aplikacji. Użytkownik może określić, z jakąś częstotliwością będą one odświeżane (domyślnie 10 minut), a także po jakim czasie od otworzenia wiadomości zostanie ona oznaczona jako przeczytana. Dodatkowo możliwe jest skonfigurowanie automatycznego czyszczenia i kompaktowania danych przy wychodzeniu z klienta. Pytanie, dlaczego użytkownicy musieli na taką opcję czekać tak długo? Alternatywne oprogramowanie np. klient Microsoft Outlook czy zupełnie darmowy Thunderbird od Mozilli oferują wsparcie dla kanałów RSS od dawna.

Dodanie tej funkcji nastąpiło o wiele za późno, bo w dobie urządzeń mobilnych wygodniejszy wydaje się agregator z centralnym serwerem (np. Feedly) i korzystanie z klientów do synchronizacji danych na różnych urządzeniach. Ani w The Bat!, ani w wymienionych aplikacjach tego jednak nie znajdziemy. Oczywiście nie jest to informacja zła. Klient choć płatny, jest bardzo ceniony za ogromne możliwości personalizacji i konfiguracji, system wtyczek, a także świetną obsługę nie tylko POP3 i IMAP, ale również MAPI. Użytkownicy, którzy korzystają z The Bat! Z pewnością doskonale wiedzą czego chcą, RSS może być tylko dodatkiem, ale na pewno mile widzianym. Aplikację zarówno w wersji Home, jak i Professional znajdziecie w bazie naszego serwisu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)