DoubleClick: Reklamy wideo w Silverlight

Strona główna Aktualności

O autorze

Technologia Silverlight zasiliła listę obsługiwanych przez DoubleClicka formatów wideo, w których możliwe jest wyświetlanie reklam w postaci multimediów. Obok takich standardów jak Flash, RealMedia, WindowsMedia teraz także Silverlight będzie w stanie emitować materiały wideo z platformy reklamowej In-Stream.

Implementacja technologii Microsoftu w platformie reklamowej DoubleClick ma dać Google znaczne poszerzenie oferty reklamowej, co spowodować może wzrost pozycji korporacji w tym segmencie rynkowym. Jako jednego z pierwszych klientów, którzy zainteresowani są multimedialną reklamą w technologii Silverlight wymienić należy NBC Universal, który chce stworzyć w tym formacie serwis olimpijski NBCOlympics.com. Na jego łamach opublikowane zostanie 2500 godzin materiałów z Olimpiady, a wszystko w standardzie opracowanym przez Microsoft.

Silverlight wpierany jest w pełni tylko przez niektóre wersje systemu operacyjnego Windows oraz Mac OS i współpracuje tylko z IE, Firefox (Windows) oraz Safari, Firefox (Mac OS). Pod Linuksem, technologia nie jest wspierana przez MS, ale przez projekt Moonlight.

© dobreprogramy

Komentarze