reklama

DreamScene na Windows Vista złamane

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft ciężko pracował, aby stworzyć (jak na razie niestety tylko trzy) dodatki Ultimate Extras, czyli specjalne małe programiki, gry lub inne pliki przeznaczone jedynie dla tych klientów, którzy zakupili najdroższą edycję najnowszego systemu - Windows Vista. Okazuje się jednak, że równie ciężko pracują hakerzy, którzy po kilku miesiącach od wydania bety dodatku DreamScene opracowali metodę na jego instalację na edycjach niższych od Ultimate...

DreamScene to dodatek umożliwiający wyświetlanie klipu wideo jako tapety pulpitu. Microsoft dostarcza kilka predefiniowanych klipów, ale użytkownik może swobodnie podłożyć dowolny plik filmowy w formacie WMV. Działanie dodatku jest uzależnione od włączonego trybu Aero Glass. Okazuje się jednak, że wystarczy podmienić jedną bibliotekę DLL i wszystko zaczyna działać nawet na wersji Home Basic (która, co ciekawe, nie obsługuje przecież w ogóle Aero Glass!).

Całkiem możliwe, że Microsoft wraz z kolejnymi aktualizacjami wyda poprawkę, która uniemożliwi takie obejście. Cokolwiek się stanie warto jednak pamiętać, że według umowy licencyjnej modyfikowanie plików systemowych jest nielegalne.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić