DreamSpark - za darmo także dla uczniów szkół średnich

Strona główna Aktualności

O autorze

DreamSpark to program skierowany do studentów na całym świecie, o którym pisaliśmy już jakiś czas temu. Umożliwia on uzyskanie całkowicie bezpłatnie licencji na oprogramowanie programistyczne. Teraz został rozszerzony także o szkoły średnie.

Przypomnijmy, że w ramach programu DreamSpark Microsoft oferuje nieodpłatnie licencje edukacyjne między innym na oprogramowanie Visual Studio 2008 Professional, SQL Server 2008 Developer, Windows Server 2008 Standard, Expression Studio 2, Robotics Developer Studio 2008 i XNA Game Studio 3.0. Przed powstaniem programu DreamSpark część tego oprogramowania była wprawdzie dostępna po obniżonych cenach, jednak tylko dla studentów. Od dzisiaj DreamSpark jest osiągalny także dla uczniów szkół średnich, podobnie jak dotychczas w przypadku studentów, całkowicie za darmo.

W przeciwieństwie do studentów, uczniowie szkół średnich nie mogą jednak samodzielnie zweryfikować swojego prawa do uczestnictwa w programie - w związku z tym samodzielnie nie mogą pobierać oprogramowania. Wystarczy jednak, że administrator szkoły zarejestruje ją w programie. To sprawi, że szkoła otrzyma zestaw kluczy i będzie mogła rozdawać je zainteresowanym uczniom. Ci następnie będą mogli sami pobrać oprogramowanie ze strony DreamSpark.

© dobreprogramy
s