iWork, iMovie i GarageBand za darmo na macOS i iOS dla wszystkich

Strona głównaiWork, iMovie i GarageBand za darmo na macOS i iOS dla wszystkich
19.04.2017 00:10
iWork, iMovie i GarageBand za darmo na macOS i iOS dla wszystkich

Apple zaktualizował dziś swoje programy biurowe i do amatorskiego montażu dźwięku i wideo, a przy okazji usunął z nich metki z ceną. iMovie, Numbers, Keynote, Pages i GarageBand są dostępne za darmo na iOS-a i macOS-a.

bEqPnEXp

Historycznie i biznesowo to posunięcie jest bardzo słuszne. Przez wiele lat aplikacje z pakietu iLife (Garageband, iMovie i iPhoto, obecnie zastąpiony przez Photos) były sprzedawane razem z nowymi Macami. Przeniesienie ich do App Store'a było posunięciem przykrym z punktu widzenia osób korzystających z Maców od dłuższego czasu.

iWork (Pages, Numbers i Keynote) darmowy nie był i być może dlatego na Macach popularne są rozwiązania konkurencji – na przykład Microsoft Office. Być może dostępność za darmo pozwoli biurowym programom Apple'a nabrać rozpędu. Póki co, poza Keynote, nie cieszą się popularnością.

Od 1 października 2013 roku wszystkie wymienione programy były dostępne za darmo dla osób, które kupiły nowego Maca, iPhone'a lub iPada. Najwyższa pora, by były dostępne bez opłat dla wszystkich.

bEqPnEXr

Wszystkie programy znajdziecie w naszej bazie programów: iMovie (macOS, iOS), GarageBand (macOS, iOS), Keynote (macOS, iOS), Pages (macOS, iOS) i Numbers (macOS, iOS).

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEqPnEYn