Dropbox 78.2

Strona główna iOS Akcesoria Przechowywanie w chmurze
Pobierz program
lub zeskanuj:

Dropbox to klient serwisu o tej samej nazwie, umożliwiającego dzielenie się swoimi plikami bądź przechowywanie ich na własne potrzeby w chmurze. Sam serwis zdobył uznanie dzięki łatwości obsługi i wsparciu dla wszystkich liczących się platform. Na jego popularność niewątpliwie wpływ ma również to, że była to jedna z pierwszych usług oferujących internetowy schowek.

Na każdej platformie mamy możliwość korzystania z podstawowych funkcji, dlatego warto zwrócić uwagę na cechę wyróżniającą rozwiązanie mobilne — Dropbox posiada opcję automatycznego przesyłania wszystkich zdjęć i nagranych przez nas filmów prosto do chmury. Dzięki temu będziemy mieć zagwarantowany porządek oraz szybki dostęp do naszych prac np. na komputerze z dużym ekranem, czy telewizorze mającym dostęp do internetu.

Miłym zaskoczeniem jest możliwość założenia konta z poziomu samej aplikacji. Powinno to ucieszyć osoby, które są zainteresowane serwisem, ale go za dobrze jeszcze nie znają. Sam proces zakładania konta jest bardzo krótki i bezbolesny, już po chwili możemy korzystać z wszystkich funkcji aplikacji. Niestety w ten sposób nie uzyskamy dodatkowej przestrzeni, którą się dostaje przy polecaniu usługi naszym znajomym (technicznie za pośrednictwem specjalnych odnośników polecających).

Aplikacja posiada wbudowaną przeglądarkę, dzięki której możemy szybko przejrzeć treść dokumentu. Jeśli oferowana domyślnie przestrzeń okaże się za mała, można ją powiększyć korzystając z mechanizmów polecania lub wykupić abonament. Dropbox pozwala nam także automatycznie przesyłać wszystkie nowe zdjęcia. Opcję tę możemy aktywować z poziomu ustawień. Znajdziemy tu również wsparcie dla nowości z iOS 9 w tym możliwość przeszukiwania dysku za pomocą systemowej aplikacji Spotlight.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nightheron   2 #5 29.08.2018 15:14

Jeśli zarejestrujesz się z tego linka to na starcie dostaniesz gratis 500MB --> https://db.tt/FO3MTDiv6b

rakso5   12 #4 08.03.2018 20:14

Jeśli zarejestrujesz się z tego linka to na starcie dostaniesz gratis 500MB --> https://db.tt/74olblih

  #3 11.02.2016 15:38

Bardzo użyteczna usługa jeżeli chcesz mieć swoje niezbędne pliki zawsze pod ręką na każdym urządzeniu. Dodatkowo można powiększyć wielkość darmowego konta do maksymalnie 16GB spełniając określone kryteria. Przykładowo za rejestrację z polecenia innej osoby otrzymujesz dodatkowe 500MB tak samo jak i osoba polecająca. Mój link referencyjny to https://db.tt/swLXDeOZ - gdyż trzeba sobie pomagać ;).

Jrr   6 #2 19.02.2015 23:42

Jak dla mnie na Androida klient wygląda lepiej, ale na iOS też daje radę i wszystko co trzeba to dostaniemy bez problemu. Polecam też rejestrację z mojego linku -> https://db.tt/xHxCc0f9 <- daje to 500 mb gratis na zawsze, czyli razem 2,5 GB :)

Anissa   4 #1 01.06.2014 04:23

Jako, że często używam zarówno COPY jak i z przyzwyczajenia Dropbox'a (ale nieco mniej), zrobiłam sobie prywatne testy na dwóch komputerach i różnych łączach z obiema popularnymi chmurami paczkami rzędu 4 GB zróżnicowanych wielkością plików. Łącznie około 2500 sztuk. Testy były przeróżne, w tym aktualizacje delta, a zostały wykonane najnowszymi wersjami obu aplikacji. Począwszy od zrzucenia wszystkiego od zera do chmury, a skończywszy na kosmetycznych zmianach w ok 2000 plików i ponownej całkowitej synchronizacji. Jak by nie patrzeć każdorazowo COPY w wersji PC wychodził obronną ręką i był średnio około 5-10% szybszy od Dropboxa. Dropbox był za to każdorazowo minimalnie szybszy od COPY w synchronizacji testowej bazy z poziomu smartfona z Androidem 4.2.

Polecam Wam obie chmurki, dostępne na wiele możliwych platform, w tym na iOS'a. Osobiście od pewnego czasu preferuję COPY, która daje nam podobne wydajnościowo narzędzia (w tym wspomniana umiejętność aktualizacji delta), ale aż 10x więcej miejsca na start i 5 GB każdorazowo dodatkowo przy poleceniu rejestracji niż oferuje nam Dropbox w swoim bezpłatnym wariancie.

Zapraszam serdecznie do rejestracji z moich referencyjnych odsyłaczy...

https://copy.com?r=8YGizk

Jeśli ktoś wybierze pojemniejszą i IMVHO minimalnie szybszą chmurę COPY, to po rejestracji z powyższego odsyłacza dostanie w COPY aż o 5 GB więcej, czyli całe 20 GB na start (a po pełnej rejestracji i instalacji profilu nawet 25 GB).

https://db.tt/vg6jEyc9

Rejestrując DropBox'a z powyższego odsyłacza dostaniecie na starcie 0,5 GB więcej czyli łącznie 2,5 GB na start. Dodatkowe 3 GB zdobędziecie dzięki opcji "Camera Upload", czyli automatycznego zgrywania zdjęć z aparatu fotograficznego lub telefonu. Wymaga to jednak uploadowania na serwer Dropboxa tych 3 GB zdjęć.
Niestety, tak jak już wcześniej pisałam, Dropbox powoli nie wytrzymuje ostrej konkurencji. Widać to szczególnie po ilości oferowanego miejsca w jego bezpłatnej ofercie.