r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dropbox łączy siły z Microsoftem. Otrzymamy lepszą współpracę z Office i aplikację na Windows Phone

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Do tej pory Dropbox jawił się jako konkurent Microsoftu. Obie firmy rywalizowały ze sobą na płaszczyźnie usług w chmurze, zarówno tych konsumenckich jak i biznesowych. Jak się jednak okazuje, jest między nimi płaszczyzna do współpracy. Przypieczętowała ją podpisana dziś umowa.

Jej efektem ma być lepsza integracja pakietu Office z chmurą Dropbox zarówno w wydaniu na komputery jak i telefony oraz poprzez stronę www. Otrzymamy między innymi: możliwość otwierania plików przechowywanych na Dropboksie z poziomu Office, edycję dokumentów Office z poziomu Dropboksa, udostępnianie plików z poziomu Office za pomocą konta Dropbox.

Nowe opcje mają pojawić się w pierwszej kolejności w aktualizacji aplikacji Office dla Androida oraz iOS. Integracja pomiędzy stronami www Dropboksa i Office Online pojawi się w pierwszej połowie przyszłego roku. W przypadku kont biznesowych wymagana będzie subskrypcja Office 365. Nie zapomniano również o użytkownikach Windows Phone, którzy do tej pory nie doczekali się oficjalnej aplikacji Dropboxa na swój system (jedynie dobrych zamienników). Ma się ona pojawić w przeciągu kilku miesięcy. Nie jest to pierwsza sytuacja, w której użytkownicy systemu Microsoftu jako ostatni otrzymują wprowadzane nowości.

r   e   k   l   a   m   a

Porozumienie pokazuje nam, że Microsoft pod kierownictwem nowego CEO rzeczywiście się zmienia. Jeszcze kilka dnia temu OneDrive wydawał się głównym konkurentem dla Dropboxa, dziś słyszymy o umowie, która łączy najlepsze usługi obu firm. Do tego skorzystają na tym użytkownicy kluczowych systemów mobilnych oraz desktopowych, a nie tylko ekosystemu Microsoftu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.