reklama

Druga alfa Amaroka 2.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się kolejna testowa wersja Amaroka 2.0, popularnego odtwarzacza muzyki dla Linuksa. Jest ona powiązana z czwartym wydaniem środowiska KDE i ma za zadanie przedstawienie wszystkich funkcjonalności, które później dostępne będą w wersji finalnej.

Najważniejsze nowości to przede wszystkim nowy interfejs służący do tworzenia tagów z nazw plików oraz aplet Widoku Kontekstowego, umożliwiający przeglądanie albumów, a także automatyczne wykrywanie znaków nie zapisanych w formacie UTF-8 w metadanych. Prócz tego pojawiła się obsługa QtBindings w skryptach, uaktualniono też API systemu komunikacji międzyprocesowej DBus, wraz z API języka skryptowego QtScript, natomiast skaner kolekcji zyskał obsługę plików graficznych BMP. Wyświetla on teraz także wiadomość, w przypadku gdy żaden utwór nie jest odtwarzany. Wyeliminowano również efekt mrugnięcia pomiędzy zmianą piosenek i usunięto szereg innych zgłoszonych błędów.

Więcej informacji na temat nowego Amaroka znaleźć można na stronie twórców. Zwolenników tego odtwarzacza powinna ucieszyć wiadomość, iż Amarok 2.0 jest fundamentalnym krokiem w kierunku przyszłych wydań także dla platform Windows, oraz Mac OS.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić