ESET Cyber Security ESET Cyber Security 6.8.3

Strona główna Mac Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program

ESET Cyber Security to odmiana dobrze znanego programu zabezpieczającego, przeznaczona dla Maków. W nim znajdziemy dodatkowa warstwę ochrony przed wirusami, komponentami szpiegującymi i atakami mającymi na celu zdobycie wrażliwych danych. Ponadto program może podjąć próbę „wyleczenia” zainfekowanych plików, czyli usunięcia z nich złośliwego kodu.

ESET Cyber Security w czasie rzeczywistym chroni i monitoruje lokalne dane oraz połączenie z Internetem. Ochrona dostępu do stron internetowych i poczty działa na określonych przez użytkownika portach. Za pomocą mechanizmów heurystycznych ThreatSense oraz skanera w chmurze Live Grid monitoruje pobrane pliki oraz załączniki pocztowe. Ponadto połączenia mogą podlegać ochronie antyphishingowej, dzięki której program zablokuje próby wyłudzenia naszych danych.

Lokalne pliki także są chronione przez ThreatSense i skaner Live Grid. Skanowanie może odbywać się gdy plik jest zapisywany na dysku, otwierany bądź wykonywany. Program może także zablokować możliwość korzystania z nośników wymiennych oraz sprawdzić, czy procesy systemu mają dobrą reputację i czy złośliwy program nie działa właśnie w tle. Podejrzane pliki, których ESET Cyber Security nie jest w stanie rozpoznać, można wysłać do analizy.

ESET Cyber Security umożliwia także skanowanie komputera na żądanie, przy czym dzięki „inteligentnemu” profilowi skanera proces ten jest szybszy niż u konkurentów. Można także tworzyć własne profile i skanować jedynie wybrane pliki i foldery, korzystając z niestandardowych opcji. Program może tylko wykryć zagrożenia lub wykryć i podjąć próbę wyleczenia zainfekowanych plików.

Podczas instalacji programu można zdecydować, czy ma monitorować komputer w poszukiwaniu potencjalnie niechcianych programów oraz czy ma brać udział w zbieraniu danych dla Live Grid. W opcjach programu można także stworzyć dla niego harmonogram działania i przeglądać dzienniki zdarzeń.

Wersja testowa programu działa przez 30 dni bez żadnych ograniczeń. Po uruchomieniu program prosi o darmową aktywację, ale nie jest to konieczne do przetestowania jego możliwości.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!