ESET Internet Security 2021 – kompletna ochrona przed zagrożeniami z Sieci

ESET Internet Security 2021 – kompletna ochrona przed zagrożeniami z Sieci

ESET Internet Security 2021 – kompletna ochrona przed zagrożeniami z Sieci
10.11.2020 12:12, aktualizacja: 15.11.2020 23:31

Oprogramowania firmy ESET nie trzeba w Polsce nikomu przedstawiać – od lat to jest jeden z najskuteczniejszych i najbardziej lubianych pakietów antywirusowych, który co roku wzbogacony jest o nowe, dalece wyspecjalizowane narzędzia. Światło dzienne ujrzała już nowa wersja jednego z najpopularniejszych produktów – ESET Internet Security. Przyjrzymy się bliżej nowościom i zmianom, które producent przygotował w edycji na rok 2021.

ESET Internet Security – proaktywna ochrona dzięki chmurze

Zanim jednak przejdziemy do omawiania nowych funkcji, jakie przynosi ESET Internet Security 2021, przypomnijmy najważniejsze cechy tego rozwiązania. Przede wszystkim warto pamiętać, że mamy do czynienia z rozwiązaniem wieloplatformowym. Za pomocą tej samej licencji możemy aktywować produkt do ochrony komputera z Windowsem czy macOS-em, smartfonu lub tabletu z Androidem, a nawet telewizora z systemem Android TV. Na każdej z platform możliwości aplikacji klienckich skrojone zostały na miarę potrzeb i scenariuszy zastosowań danej klasy sprzętu.

W rezultacie użytkownicy korzystający z ESET Internet Security na komputerach osobistych mogą korzystać z takich modułów jak ochrona antywirusowa, antyspyware’owa czy antyphishngowa, ale także wykorzystywać pakiet jako firewall, filtr antyspamowy czy tarczę przed oprogramowaniem mającym za zadanie przyłączyć maszynę do botnetu. Nie mogło także zabraknąć skanera UEFI, ochrony przed ransomware czy skanera pamięci. Słowem – wszystko czego potrzeba, by ochronić przed cyberatakami zarówno stację roboczą, jak i komputer wykorzystywany do rozrywki i komunikacji, choć oczywiście funkcjonalność pakietu na pecetach jest znacznie bogatsza, niż tylko wymienione wcześniej elementy.

Obraz

Nie mniej ważny może się na przykład okazać silnik ochrony przed podatnościami dnia zerowego, który zapobiega atakom często niewykrywanym przez tradycyjne silniki antywirusowe. Jak przystało na współczesne narzędzie tej klasy, oferowana jest proaktywna ochrona zapewniania przez przetwarzanie zagrożeń w chmurze. System reputacyjny ESET Live Grid na bieżąco zbiera informacje o nowo wykrytych zagrożeniach, analizuje modus operandi cyberprzestępców, a następnie rozpowszechnia informacje na ten temat wśród wszystkich użytkowników pakietu jednocześnie. W tym procesie, zarówno lokalnie, jak i w chmurze, do identyfikacji nowych zagrożeń wykorzystywane są zaawansowane algorytmy trenowane w rozpoznawaniu nieznanych dotąd szkodników.

Ochrona przed kradzieżą i kontrola rodzicielska

Oprócz ochrony przeciw wszelkiej maści złośliwym oprogramowaniem, ESET Internet Security oferuje także funkcję ochrony przed kradzieżą czy zgubieniem urządzenia – możliwe jest na przykład zlokalizowanie urządzenia na podstawie adresu IP, wyświetlenie wiadomości do „znalazcy”, a nawet zdalne zrobienie zdjęcia złodziejowi wbudowaną kamerą. Nie mniej ważny w czasach, gdy coraz częściej całość interakcji z bankami odbywa się elektronicznie, będzie moduł ochrony bankowości internetowej. Wykorzystuje on specjalną wersję przeglądarki internetowej, która szyfruje komunikację z klawiatury do formularzy logowania, co uniemożliwia przejęcie ich i wykorzystanie przez zewnętrzne programy, np. keyloggery.

Obraz

ESET Internet Security oferuje także sporo w zakresie ochrony rodzicielskiej, np. monitoring stron internetowych czy nadzór nad aplikacjami wraz z obsługą zdefiniowanego wcześniej harmonogramu dozwolonego użytku. Co ważne, w odróżnieniu od wielu produktów w swojej kategorii, pakiet ESET Internet Security jest relatywnie mało zasobożerny, zaś gracze docenią dostępność trybu, który umożliwia jeszcze większą redukcję apetytu na moc obliczeniową maszyny po uruchomieniu gier.

ESET Internet Security 2021 – co nowego?

Czas na nowości, jakie pojawiły się w najnowszej odsłonie ESET Internet Security. Pakiet wzbogacił się bowiem o funkcję skanowania rejestru systemowego. Dzięki temu możliwe jest przeszukiwanie rejestru pod katem odniesień do zainfekowanych plików i automatycznej modyfikacji kluczy tak, aby przywrócić bezpieczeństwo systemu. Równie przydatne wypada całkowicie nowy skaner dbający o bezpieczeństwo Windows Management Instrumentation, a zatem windowsowej implementacji standardu Common Information Model, który umożliwia zarządzanie urządzeniami, oprogramowaniem zdalnym dostępem do maszyny.

W ESET Internet Security 2021 aktualizacji doczekały się także komponenty dostępne już we wcześniejszych wersjach oprogramowania. Usprawnień doczekały się algorytmy głębokiego uczenia oraz lokalny silnik antywłamaniowy HIPS, dzięki któremu możliwe jest ustalenie reguł dla systemowego rejestru, co zwiększa kontrolę nad zainstalowanymi aplikacjami. Rozbudowany został także wbudowany monitor sieciowy analizujący konfigurację urządzeń sieciowych pod kątem aktualności zainstalowanego firmware czy siły będących w użyciu haseł. Odświeżono także wspomniany już moduł ochrony bankowości internetowej, który nie tylko izoluje dane wprowadzane do formularzy, ale także je szyfruje, chroniąc przed przechwyceniem.

Najnowszą wersję pakietu ESET Internet Security 2021 znaleźć można w bazie oprogramowania dobrychprogramów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)