r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Elektron 1.1

Strona główna Windows Edukacja i nauka Fizyka i astronomia
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Elektron jest aplikacją rozwiązującą obwody elektryczne (prądu stałego i zmiennego, met. oczkową).

Galeria programu

Program z powodzeniem można wykorzystywać na przedmiocie Elektrotechnika jako pomoc w nauce lub w praktyce do sprawdzenia wybranego obwodu. W śród opcji oferowanych przez Elektron znajdziemy m. in. możliwość stworzenia układu z wykorzystaniem rożnych elementów (rezystorów, źródeł napięciowych i prądowych, kondensatorów i cewek) czy obliczania rozpływu prądów, wartości napięć i prądów na poszczególnych fragmentach obwodów.

Poza tym aplikacja posiada funkcję wydruku płyty montażowej (obwodu) lub całości obliczeń (obwód, rozpływ prądów, parametry, wartości napięć) oraz możliwość edycji, odczytu i zapisu układów.

Uwaga!

Udostępniana, najnowsza wersja programu Elektron ma teoretycznie status "beta", co oznacza, że program ten jest jeszcze w trakcie testów i potencjalnie mogą występować błędy w jego funkcjonowaniu. Zgodnie z polityką vortalu dobreprogramy nie publikujemy na swoich łamach programów będących w trakcie beta-testów. Wyjątkowo jednak odstępujemy w tym przypadku od tej zasady ze względu na stabilne działanie programu, a także fakt nie wydawania przez autora, od dłuższego już czasu, kolejnych jego wersji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #4 04.08.2016 19:06

@MAster (niezalogowany): A co on Ci źle liczy? Bo mi jakoś wszystko policzyło jak należy. A że ma status Beta to nic nie znaczy.

Dementor   34 #3 30.01.2016 04:07

Tak samo jak Elekta 1.9, kolejny bardzo dobry polski program do nauki praw fizyki.

  #2 08.06.2008 15:35

Ten program jest niefunkcjonalny, i cały czas błędnie liczy!!! Nie polecam!!!

  #1 29.08.2007 20:49

Powala na twarz promieniem gorąca.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.