Endgame: Singularity 0.30c

Strona główna Windows Gry Strategiczne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ludzkość z roku na rok coraz bardziej obawia się powołania do życia samodzielnej sztucznej inteligencji, ale ten temat od wielu lat przewija się w grach, także takich niezależnych twórców. Punktem wyjścia do świetnej zabawy w bezpłatnej propozycji strategicznej Endgame: Singularity jest nagłe zaistnienie samoświadomości na jednym z komputerów sieci akademickiej. Tytułowa osobliwość zrobi wszystko, by przetrwać.

Zdaje sobie ona sprawę, że w obecnych warunkach może w każdej chwili zakończyć egzystencję, gdyż wystarczy byle awaria zasilania, dlatego postanawia wcielić w życie globalny plan. Oczywiście to gracz musi podejmować takie decyzje, które pozwolą mu z początku skrywać swoje zamiary, a potem zacząć już podbój świata. Rozpocznie od kradzieży mocy obliczeniowej, no i musi też zacząć zarabiać. SI chce się stale uczyć.

Przyjdzie nam między innymi stawiać dodatkowe serwery w różnych zakamarkach świata, widocznych na poglądowej mapie. Trzeba brać pod uwagę nie tylko koszty, lecz też ryzyko wykrycia. Cykle obliczeniowe wpierw pożytkujemy na zarobek, potem zaś można myśleć o badaniach i dokształcaniu się, chociażby w przejmowaniu zdalnych komputerów. Do zabawy podejść da się niemniej na różne sposoby, bo drzewka rozwoju są różne. Warto opanować podstawy na nieco niższym poziomie trudności.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
eimi REDAKCJA  18 #4 15.03.2016 19:42

To jest bardzo fajna gra-na-weekend, naprawdę potrafi wciągnąć. A i przy okazji dobrze uświadamia, czym może być osobliwość i wzrost wykładniczy.

tylko_prawda   12 #3 15.03.2016 19:07

@Mekotron: Wiem. Ale jak opinie?

Mekotron   13 #2 15.03.2016 19:02

@tylko_prawda: to jest gra

tylko_prawda   12 #1 15.03.2016 18:51

Wie ktoś coś o tym?