r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

FaceApp: obróbka zdjęć sieciami neuronowymi sprawi, że się uśmiechniesz

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Co jakiś czas mamy do czynienia aplikacjami mobilnymi, które (mimo że zazwyczaj nie są szczególnie praktyczne) powodują globalną manię i na długo zajmują czołowe miejsca w rankingach popularności sklepów z aplikacjami. Tak było między innymi z Prismą. Wygląda na to, że doczekała się ona godnego następcy.

A jest nim FaceApp, stworzona przez rosyjskie studio Wireless Lab aplikacja, która okazała się absolutnym hitem wśród użytkowników iOS-a. Również na Twitterze pod hasztagiem #faceapp opublikowane zostały tysiące zdjęć i wciąż pojawiają się kolejne. A można się spodziewać, że szaleństwo będzie eskalować, gdyż FaceApp właśnie została wydana na Androida.

Podobnie jak w przypadku Prismy, FaceApp służy do modyfikowania zdjęć z wykorzystaniem zaawansowanych algorytmów i sieci neuronowych. Możliwe jest na przykład dodanie sobie całkiem przekonująco prezentującego się uśmiechu, odmłodzenie się, postarzenie, a nawet zmiana płci. Twórcy programu będą sukcesywnie poszerzać możliwości, jednak już teraz trzeba przyznać, że końcowy efekt może wyglądać imponująco.

r   e   k   l   a   m   a

Przetwarzanie zdjęcia odbywa się na serwerach producenta, jednak jego infrastruktura jest na tyle wydolna, że rezultaty otrzymujemy bez konieczności oczekiwania. Najnowsza wersja aplikacji FaceApp w wersji na Androida i iOS-a dostępna jest w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.