FaceApp: obróbka zdjęć sieciami neuronowymi sprawi, że się uśmiechniesz

Strona główna Aktualności

O autorze

Co jakiś czas mamy do czynienia aplikacjami mobilnymi, które (mimo że zazwyczaj nie są szczególnie praktyczne) powodują globalną manię i na długo zajmują czołowe miejsca w rankingach popularności sklepów z aplikacjami. Tak było między innymi z Prismą. Wygląda na to, że doczekała się ona godnego następcy.

A jest nim FaceApp, stworzona przez rosyjskie studio Wireless Lab aplikacja, która okazała się absolutnym hitem wśród użytkowników iOS-a. Również na Twitterze pod hasztagiem #faceapp opublikowane zostały tysiące zdjęć i wciąż pojawiają się kolejne. A można się spodziewać, że szaleństwo będzie eskalować, gdyż FaceApp właśnie została wydana na Androida.

Podobnie jak w przypadku Prismy, FaceApp służy do modyfikowania zdjęć z wykorzystaniem zaawansowanych algorytmów i sieci neuronowych. Możliwe jest na przykład dodanie sobie całkiem przekonująco prezentującego się uśmiechu, odmłodzenie się, postarzenie, a nawet zmiana płci. Twórcy programu będą sukcesywnie poszerzać możliwości, jednak już teraz trzeba przyznać, że końcowy efekt może wyglądać imponująco.

Przetwarzanie zdjęcia odbywa się na serwerach producenta, jednak jego infrastruktura jest na tyle wydolna, że rezultaty otrzymujemy bez konieczności oczekiwania. Najnowsza wersja aplikacji FaceApp w wersji na Androida i iOS-a dostępna jest w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy
s