Facebook Messenger i Instagram częściowo połączone. Uruchomiono wspólny czat

Strona główna Aktualności
Czat Messengera i Instagrama może być od teraz wspólny, fot. Oskar Ziomek
Czat Messengera i Instagrama może być od teraz wspólny, fot. Oskar Ziomek

O autorze

Czaty Messegnera i Instagrama zostały zintegrowane. Użytkownicy w części krajów mogą już w efekcie rozmawiać ze znajomymi z Instagrama w Messengerze i na odwrót. Wszystko wskazuje na to, że jest to pierwszy krok do integracji, o której mówi się od kilku miesięcy i która docelowo ma objąć także WhtasAppa.

Facebook będący właścicielem wszystkich wymienionych aplikacji podchodzi jednak do tematu spokojnie. Na początek integracja czatów Instagrama i Messengera, ale co ciekawe – dostępna tylko na niektórych rynkach i w tej chwili nieobowiązkowa. Na tym etapie to sami użytkownicy muszą zdecydować, czy chcą połączyć obydwie aplikacje. Oczywiście należy się raczej spodziewać, że docelowo taka zmiana zostanie wymuszona.

Co ważne, aby korzystać z połączonego czatu Messengera i Instagrama, nie jest konieczne posiadanie konta na Facebooku. Istotne są również ustawienia prywatności, które pojawią się w aplikacjach wraz z aktualizacją integrującą czaty. Użytkownik będzie mógł wskazać, od kogo może otrzymywać wiadomości bez przeszkód, a kto będzie musiał najpierw wysłać prośbę o kontakt – będą to odrębne ustawienia w kontekście użytkowników z Instagrama i Facebooka.

W przyszłości Facebook chce zintegrować obydwie aplikacje jeszcze bardziej, proponując użytkownikom Instagrama szereg nowych opcji (z których część już teraz jest dostępna w Messengerze), a wśród nich możliwość wspólnego oglądania filmów, naklejki stworzone na podstawie autoportretów, własne reakcje na wiadomości, modyfikacja kolorów czatu czy animacje, które będzie można dodać do konkretnych wiadomości.

Niestety, w tym momencie nie jest znany konkretny termin ich wprowadzania, podobnie jak dostępność opisywanej dziś integracji czatów Messengera i Instagrama. Facebook mówi o udostępnieniu integracji w wybranych krajach, ale zaznacza, że docelowo zmiany będą globalne.

Messenger na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s