Facebook nie działa na Chrome? Jest już rozwiązanie

Strona główna Aktualności

O autorze

Otrzymujemy zgłoszenia, według których najpopularniejszy na świecie serwis społecznościowy, Facebook, nie działa w najpopularniejszej na świecie przeglądarce internetowej, Chrome. Nieznana jest skala zjawiska, gdyż część użytkowników nie odnotowuje żadnych problemów. Istnieje już jednak rozwiązanie tego problemu.

Najprawdopodobniej problem wynika z błędu w buforowaniu pamięci podręcznej. Wystarczy zatem zresetować ją, by przywrócić sprawne działanie Facebooka. Najprostszym rozwiązaniem jest użycie skrótu klawiszowego Ctrl + F5.

Czyszczenie pamięci podręcznej jest także możliwe w menu przeglądarki. Wystarczy kliknąć przycisk trzech kropek, przejść do pozycji Wyczyść dane przeglądania a następnie zaznaczyć tylko Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej oraz Pliki cookie oraz inne dane witryn. Decyzję zatwierdzamy przyciskiem Wyczyść dane przeglądania.

Może się okazać, że użycie skrótu Ctrl + F5 poskutkuje tylko jednorazowym załadowaniem strony. Wówczas należy spróbować drugiego wariantu, czyszcząc cache i ciasteczka z ostatnich kilku dni lub usunięcie wszystkich danych zapisanych przez Facebooka:

Po kliknięciu przycisku obok adresu, należy kliknąć pozycję W użyciu.

W nowym oknie zaznaczyć należy wszystkie pozycje, a następnie kliknąć przycisk Usuń.

Rozwiązaniem może okazać się przeskanowanie komputera za pomocą programów do optymalizacji i usuwania zbędnych plików. Zaawansowane usuwanie danych pozostawianych przez przeglądarki oferuje program CCleaner, który znajdziecie w naszej bazie.

© dobreprogramy
s