r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Facebook trenuje do trudnej walki z YouTube, pomóc mają nowe narzędzia

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Serwis społecznościowy Marka Zuckerberga na poważnie bierze się za wideo. Właśnie trwają intensywne prace nad nowymi narzędziami, które mają zachęcić twórców do wyboru Facebooka, a nie chociażby YouTube. Dzięki nowym narzędziom zyskamy więcej opcji związanych z publikacją filmów, a także zwiększona zostanie wygoda zarządzania wrzuconymi już materiałami.

Największy serwis społecznościowy ma ambitne plany związane z rynkiem serwisów wideo. Facebook chce powalczyć z tak silnymi graczami jak YouTube. W niełatwej walce ma pomóc mu ogromna liczba użytkowników, a twórców mają zachęcić między innymi pieniądze, które będą pochodzić z wyświetlanych podczas filmów reklam.

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem Facebooka zamiast innych serwisów wideo mają być nowe narzędzia do publikowania wideo i zarządzania treściami. Mają one być dostępne dla użytkowników już w ciągu najbliższych tygodni. Wydawcy dostaną dostęp do opcji umożliwiających nakładanie ograniczeń, będą mogli ustalić wiek i płeć odbiorców. Dodatkowo zyskamy możliwość ustalenia daty, po której film nie będzie już wyświetlany na naszej stronie. Oczywiście dane dotyczące liczby wyświetleń zostaną zachowane i będziemy mogli przejrzeć te informacje w odpowiedniej sekcji. Z kolejnej nowości będą zadowolone przede wszystkim osoby, które nie chcą, aby ich materiał pojawiał się na innych stronach. Specjalny mechanizm zablokuje osadzanie wideo na zewnętrznych stronach.

r   e   k   l   a   m   a

Facebook zamierza również ułatwić nam zarządzanie wszystkimi wrzuconymi filmami. Dostaniemy dostęp od nowej bibliotek filmów. Z jej poziomu będziemy mogli w wygodny sposób katalogować filmy, a także zarządzać wszystkimi naszymi materiałami. Wśród dostępnych funkcji znajdziemy segregację filmów ze względu na ich tematykę czy zaawansowane filtry segregowania. Warto jeszcze wspomnieć o narzędziach pozwalających na wygodne publikowania kilku klipów jednocześnie. Dostępne narzędzia pozwolą również na edytowanie filmu po jego przesłaniu, chociażby będziemy mogli umieścić w nim napisy.

Wyraźnie widać, że Facebook naprawdę chce powalczyć z YouTube. Z każdym nowym elementem serwis społecznościowy Marka Zuckerbega staje się coraz atrakcyjniejszy dla twórców. Jak już na początku wspomnieliśmy, jedną z największych zalet jest ogromny zasięg, chociażby w Polsce, Facebook na rynku portali społecznościowych, nie ma poważnej konkurencji. Sytuacja wygląda podobnie w większości krajów.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.