Facebook zbanował twórcę narzędzia pozwalającego na odobserwowanie wszystkich zaobserwowanych stron. Po kontakcie ze strony Facebooka Louis Barclay zdecydował się wycofać nakładkę.

bETXvntx

Portale społecznościowe uzależniają. Ich konstrukcja pozwalana hurtowe klikanie "Obserwuj", jednak, by zrezygnować z obserwowania, trzeba włożyć trochę więcej wysiłku. W związku z tym Louis Barclay przygotował narzędzie, które pozwala całkowicie wyczyścić swojego Facebooka ze wszystkich polubionych stron. Po zastosowaniu nakładki, wśród obserwowanych pozostawali tylko znajomi.

Celem programisty było zminimalizowanie negatywnych skutków korzystania z medium społecznościowego, przy pozostawieniu jego pozytywnych funkcji. Nie spodobało się to jednak wielkiemu koncernowi, który dość szybko postanowił podjąć zdecydowane kroki w celu pozbycia się niewygodnej dla siebie nakładki.

Ile kosztowała awaria Facebooka? Gigant stracił miliony
Ile kosztowała awaria Facebooka? Gigant stracił miliony
bETXvntz

Facebook przyjrzał się narzędziu po tym, jak uniwersytet z miasta Neuchatel ze Szwajcarii wykorzystał je do badania poziomu zadowolenia studentów w zależności od korzystania z wiadomości pochodzących z serwisu.

Louis Barclay usunął swoje narzędzie z sieci, gdy skontaktowali się z nim przedstawiciele Facebooka i zagrozili mu wejściem na drogę prawną. Ponadto zablokowane zostały jego konta na Instagramie i Facebooku. Sam programista żartuje teraz, że udało mu się wynaleźć najskuteczniejsze narzędzie w walce z uzależnieniem od Facebooka - blokada konta sprawiła, że w ogóle nie korzysta już z tego medium.

Narzędzie służące do wygodnego czyszczenia listy obserwowanych profili z oczywistych względów nie mogło spodobać się Facebookowi. Sam fakt reakcji giganta wskazuje na jego niechęć do uświadamiania ludzi w temacie negatywnych skutków korzystania z social mediów. Sam Barclay nie chciał odciągać ludzi od Facebooka.

W tekście opublikowanym w serwisie slate.com napisał, że wie, jak sprawić, by Facebook był mniej uzależniający i zachował tylko pozytywne funkcje, przy ograniczaniu tych negatywnych. Teraz jednak wie też, jak Facebook na takie narzędzie zareaguje - niszcząc je.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (21)
bETXvnuv