Fakturka 1.52

Strona główna Windows Firma Programy do fakturowania
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Fakturka to niezbyt rozbudowany, ale za to bardzo prosty w obsłudze, darmowy program do fakturowania.

Oprócz wydruków faktur umożliwia prowadzenie kartotek kontrahentów, produktów i usług (bez stanów magazynowych) oraz prowadzi prosty rejestr wystawionych faktur. Największym plusem programu Fakturka, obok faktu, że jest on darmowy, jest edytor wydruków, który umożliwia dowolne definiowanie wyglądu faktury oraz sposób liczenia wartości faktury (od cen netto lub brutto).

Dodatkowymi zaletami Fakturki są: możliwość wydruku przelewu/wpłaty do banku, noty korygującej, nadruku danych na kopertach oraz stabilna praca i brak widocznych błędów w odróżnieniu od innych (często amatorskich) bezpłatnych programów do wystawiania faktur.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy, prosty aż do "bólu "
Problematyczny Interfejs
ocena użytkownika
15.02.2016 20:33 • Recenzja do wersji 1.46

Program ten zainstalowałem pierwszy raz dla osoby kompletnie "niekomputerowej" Osoba ta powiedziała, ze ma prowadzić swój biznes, a nie bawić się w komputery. O dziwo (mi się od początku nie podobał cały interfejs) dość szybko ta osoba "załapała" filozofię działania.

Wszelkie dane potrzebne do faktury wpisuje się bezproblemowo, a moduł archiwizacji jest nieco dziwny, ale można się do niego przyzwyczaić. Program dobrze kataloguje różne rodzaje faktur, do których jest bezproblemowy dostęp. Niestety program od dawna nieaktualizowany przez co wzory wydruków są przestarzałe (ale nadal aktualne).

Dla osoby która potrzebuje tylko wypisać fakturę, bądź podejrzeć już wypisaną jak najbardziej odpowiedni. Dla osób nieco zaawansowanych polecałbym jednak inne rozwiązania.

darmowy
nieaktualizowany, problemy z numeracją FV, przestarzały interfejs, brak wsparcia technicznego
ocena użytkownika
28.10.2015 11:11 • Recenzja do wersji 1.46

Program cechy daleko idący minimalizm. Z pozoru wszystko jest w nim bardzo czytelne, co powinno sprzyjać komfortowi pracy. Ale moje doświadczenia pracy na nim, temu przeczą. Elementarnym jego błędem są nie aktualne wzory wydruku. Kolejnym brak zapisywanej daty na blankiecie. Interfejs też jest z innej epoki. Jak i brak wsparcia technicznego. Reasumując. Trochę za dużo wad jak na jeden program.