reklama

Ferro CCTV 2.0 - nowa edycja programu do monitoringu

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma FERRO Software wydała drugą edycję programu do monitoringu wideo Ferro CCTV.

Program Ferro CCTV 2 umożliwia stworzenie systemu monitoringu wideo, który pozwoli zabezpieczyć mieszkanie, sklep, biuro lub samochód pozostawiony na parkingu. Obsługuje popularne kamery internetowe podłączane do portu USB oraz wielokanałowe karty do cyfrowej rejestracji obrazu (DVR).

W nowej edycji programu wprowadzono możliwość równoczesnego podglądu i rejestracji obrazu z 9 kamer. Do istniejącego już wcześniej detektora ruchu dodano detektor dźwięku. Detektory włączają nagrywanie tylko wtedy, gdy obiekt znajdujący się w kadrze kamery porusza się lub gdy w pobliżu mikrofonu słychać dźwięki, np. rozmowę. Dzięki temu, zapisany materiał zawiera tylko te fragmenty, w których "coś się dzieje". Pozwala to na szybsze przejrzenie plików z nagraniami oraz oszczędza miejsce na dysku.

Ze względu na oszczędności przy zapisie, w komputerze można przechowywać nagrania przez wiele tygodni. Kiedy zaczyna brakować przestrzeni dyskowej, program sam zwalnia miejsce, usuwając najstarsze nagrania. Monitorowanie może się zatem odbywać przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Wprowadzony nowy format zapisu plików - Windows Media Video, eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznych kodeków, takich jak DivX czy XVid. Wkomponowany w obraz znacznik czasowy pozwala ustalić kiedy zarejestrowane zdarzenie miało miejsce. Nagrania można przeglądać na stacjonarnym odtwarzaczu DVD lub w komputerze, przy pomocy dowolnego odtwarzacza wideo.

Najnowszą wersję aplikacji Ferro CCTV 2.0 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Multimedia -> Inne programy multimedialne

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama