r   e   k   l   a   m   a
reklama

Firefox 2 na pozycji lidera, IE 6 spada na drugie miejsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Po raz pierwszy w historii Firefox 2.x wysunął się na pozycję lidera rankingu popularności przeglądarek wśród polskich użytkowników.

Według najnowszych badań gemiusTraffic, za okres 15-21 kwietnia br., z Firefoksa 2.x korzysta już 34,7% polskich internautów (wzrost o 0,1% względem poprzedniego okresu), a Internet Explorera 6 - 34,6% (spadek o 0,3%). Różnica jest niewielka ale sam fakt symboliczny i potwierdzający wielomiesięczny trend zwiększającej się popularności "liska", o czym już nie raz pisaliśmy. Na kolejnych pozycjach plasują się Internet Explorer 7 (21,5%), Opera 9.x (5,9%) i Firefox 1.x (1,5%).

Pozostałe przeglądarki nie przekroczyły progu 1%, warto jednak zwrócić uwagę na Firefoksa 3.x, który mimo wersji rozwojowej cieszy się już popularnością 0,5% uzytkowników (wzrost o 0,1% w stosunku do poprzedniego okresu). Swój udział zwiększa także Safari 3.x (wzrost z 0,1% do 0,2%). Mimo tak dobrego wyniku Firefoksa 2.x, w dalszym ciągu sumarycznie popularniejsza jest jednak rodzina Internet Explorer. Z różnych wersji IE korzysta ponad połowa polskich użytkowników (56,4%), a z różnych wersji Firefoksa niewiele ponad 1/3 (36,7%).

Warto zaznaczyć, że powyższe cyfry są oczywiście pewnym szacunkiem ponieważ badanie Gemiusa bazuje na odsłonach wygenerowanych przez polskich internautów na polskich witrynach objętych badaniem, przez posiadaczy danych przeglądarek.

Tradycyjnie już, zestawiamy powyższe wyniki z danymi systemu statystyk stat24.com, który wykorzystywany jest do monitorowania oglądalności vortalu dobreprogramy. Na pozycji lidera nic się nie zmieniło - już od dłuższego czasu jest nim Firefox, obecnie z udziałem równych 42%, następne są Internet Explorer 6 (24,3%), Internet Explorer 7 (20%), Opera 9.x (9,8%) oraz Firefox 3 (1,3%). Pozostałe przeglądarki nie zdobyły 1%. Sumując udział wszystkich wersji danej przeglądarki wyniki przedstawiają się następująco: Firefox - 45,2%, Internet Explorer - 44,7%, Opera - 10,1%. Dane podajemy za okres od początku kwietnia.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii