Firefox Focus w końcu z kartami, Firefox na iOS-ie ochroni przed śledzeniem

Firefox Focus w końcu z kartami, Firefox na iOS‑ie ochroni przed śledzeniem

Firefox Focus w końcu z kartami, Firefox na iOS-ie ochroni przed śledzeniem
21.09.2017 17:54

Mozilla zaktualizowała mobilnego Firefoksa w wersji na iOS-a oraz przeglądarkę Firefox Focus na Androida. Przeglądarka na system Apple otrzymała funkcję ochrony przed śledzeniem, usprawnioną synchronizację i kompatybilność z najnowszym iOS 11. Z kolei Firefox Focus w końcu zyskuje możliwość przeglądania stron w kartach.

Do tej pory Mozilla nie mogła w swojej przeglądarce na iOS zapewnić opcji ochrony przed śledzeniem. Wiceprezes ds. produkty firmy, Nick Nguyen, poinformował, że nowości są możliwe dzięki zmianom wprowadzonym przez Apple, które zapewniły m.in. dodanie wspomnianej funkcji.

Funkcja ochrony prywatności automatycznie aktywowana jest w trybie prywatnym, ale opcjonalnie dostępna jest również podczas normalnego przeglądania Internetu. Firefox blokując wybrane oprogramowanie śledzące, powinien również pozytywnie wpłynąć na szybkość ładowania stron.

Obraz

Mozilla chwali się również usprawnioną synchronizacją – aktualizowanie haseł, historii i zakładek między iPhonem, a komputerem (i odwrotnie) ma działać lepiej. Ostatnią większą nowością jest zgodność z iOS 11, nową wersją systemu, która właśnie zaczęła trafiać do użytkowników iPhone’ów i iPadów.

Aktualizacje otrzymała również najnowsza przeglądarka Mozilli – Firefox Focus na Androida. Nastawiona jest ona na prywatność i blokowanie większości mechanizmów śledzących. Do tej pory miała ona jedną poważniejszą wadę – brak funkcji wyświetlania stron w kartach. Najwidoczniej Mozilla posłuchała oczekiwań użytkowników i wprowadza do swojego nowego produktu wyczekiwane karty.

Najnowszą wersję Firefoksa na iOS oraz Firefoksa Focus na Androida znajdziecie już w naszej bazie. Dostępne są również pozostała wersje – Firefox na Androida i Firefox Focus na iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)