Firefox Focus na Androidzie: pierwsza aktualizacja dziwoląga Mozilli

Strona główna Aktualności

O autorze

Pod koniec czerwca Mozilla zaprezentowała na Androidzie aplikację Firefox Focus. Wcześniej ta dość nietypowa przeglądarka (nie posiadająca na przykład obsługi przeglądania na kartach) dostępna była wyłącznie na iOS-a. Na mobilnym systemie Google ukazała się właśnie pierwsza aktualizacja.

O ile założenia Focusa są całkiem zrozumiałe, ma to być przeglądarka skupiająca się na ochronie prywatności i eliminacji wszelkich dodatkowych funkcji, tak realizacja tych założeń może zadziwiać. W Focusie nie uświadczymy bowiem przeglądania na wielu kartach, zablokowana została także możliwość robienia zrzutów ekranu.

Mozilla pochwaliła się, że przeglądarkę pobrano z Google Play już milion razy, co oczywiście nijak się ma do liczby jej codziennych użytkowników. W opublikowanej właśnie nowej wersji pojawiły takie funkcje, jak możliwość oglądania filmów na pełnym ekranie (co jednak nadal jest niedostępne w przypadku YouTube’a) czy… możliwość pobierania plików na pamięć urządzenia.

Zmiany wprowadzono także do powiadomień o konieczności usuwania historii. Dotąd po pacnięciu powiadomienia historia była usuwana, a Firefox Focus był wyłączany. Odtąd istnieje możliwość ponownego uruchomienia przeglądarki po czyszczeniu historii. Najnowszą wersję programu znajdziecie w naszej bazie.

© dobreprogramy