Flash Professional CC 2015 ułatwi życie tworzącym animacje

Strona główna Aktualności

O autorze

Aktualizacja Creative Cloud przynosi oczywiście nowości w programach. Najnowsze wydanie programu Flash Professional CC 2015 ma uprościć wiele zadań, które stawiane są projektantom, deweloperom i twórcom animacji.

Nowy Flash Professional wprowadził między innymi zupełnie nową wersję narzędzia do budowania szkieletu dla animowanych figur. Dzięki temu układanie „kości” ma być szybsze, a dostęp do wszystkich kontrolek znacznie łatwiejszy dzięki elegancko poukładanym, czytelnym panelom.

Na życzenie wielu użytkowników Adobe zaprojektował także system skalowania pędzli. W nowym Flashu można wybrać, czy pędzle będą powiększać się wraz z powiększaniem obszaru roboczego, czy zachowają stały rozmiar względem wymiarów monitora podczas manipulacji widokiem. Przy projektowaniu animacji często pomaga materiał filmowy. W nowym Flashu można pomóc sobie importując filmy zakodowane przez H.264 do sceny i na ich podstawie budować ruchy.

Praca z dźwiękiem i tworzeniem ruchów również powinna być wygodniejsza i bardziej intuicyjna. Ponadto przy eksporcie do HTML5 Canvas można automatycznie przetworzyć bitmapy na arkusze stylów, co powinno zapewnić dobrą wydajność animacji. Optymalizacja zagwarantuje, że w gotowym projekcie nie znajdzie się ani jeden zbędny piksel.

Adobe zapewnia także, że nowy konwerter projektów pozwoli zapisać dzieła w dowolnym formacie, o jakim tylko zamarzy autor.

Przed kupieniem abonamentu na Creative Cloud warto przetestować najnowszego Flasha Professional CC. Wymaga to założenia konta lub logowania za pomocą swojego Adobe ID.

© dobreprogramy
s