Free Download Manager Free Download Manager 5.1.38

Strona główna Windows Internet i komunikacja Akceleratory pobierania plików
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Free Download Manager (FDM) to całkowicie bezpłatny akcelerator plików o rozbudowanych możliwościach.

Program umożliwia pobieranie plików udostępniany za pomocą protokołów HTTP, HTTPS, FTP i BitTorrent. Posiada wszystkie możliwości jakie znaleźć można w tego typu programach - dzielenie plików na części i równoczesne pobieranie każdej z nich, wznawianie pobierania po przerwanych lub błędnych połączeniach, limitowanie zajętości łącza, planowanie pobierania z wyprzedzeniem, opcjonalne rozłączanie / wyłączenie komputera po zakończeniu pobierania, pobieranie filmików z serwisu YouYube itd.

Free Download Manager wyposażony został w opcje integracji z najpopularniejszymi przeglądarkami internetowymi - Edge, Internet Explorer, Firefox czy Google Chrome.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prosta obsługa, możliwość pobierania filmów z YT.
Ilość opcji znacznie zubożona w stosunku do wersji 3.9, Niedoróbki interfejsu
ocena użytkownika
22.09.2017 19:08 • Recenzja do wersji 5.1.31

FDM w wersji 5 jest typowym menedżerem pobierania, chociaż posiada kilka funkcji nie występujących w innych programach tego typu, jak pobieranie obrazów całych witryn internetowych, czy pobieranie filmów z YT.
Nowa wersja programu ma zmieniony interfejs. Czy jest to jego zaleta, czy wada, każdy musi sobie odpowiedzieć według własnych upodobań. Niestety, w przeciwieństwie do wersji 3 wersja 5 straciła język polski interfejsu, co osobiście uważam za cofnięcie się w rozwoju.
Jest też kilka innych rzeczy w nowym interfejsie, które mnie osobiście drażnią.
Największą wadą jest fakt, że nie da się zmienić rozmiaru kolumn w tabeli pobieranych plików.
Bardzo duża kolumna z nazwą pliku zajmuje ogromną ilość miejsca, przez co nie znalazło się ono dla takich informacji jak: plik został podzielony na n części i w tym momencie jest ściągane x z nich.
Obydwie wady nie występowały w wersji 3.
Jeśli chodzi o funkcjonalność, W porównaniu z wersją 3 zostało bardzo zubożone kolejkowanie plików. W wersji 3 można było przesunąć plik wyżej na liście pobierania i to powodowało, że plik będzie pobierany wcześniej niż pliki znajdujące się poniżej. W obecnej wersji można jedynie przypisać plik do jednego z 3 priorytetów pobierania (niski, domyślny - średni i wysoki). Logicznym jest, że najpierw będą się ściągać pliki o wysokim priorytecie, następnie średni i na końcu niski, ale jeśli chodzi o pliki, które są przypisane do tego samego priorytetu, to już nie mamy żadnego wpływu na kolejność ich ściągania (jeśli są już na liście, bo ściągają się w kolejności dodania ich do listy)

PODSUMOWANIE
FDM to bardzo dobry menedżer pobierania, ale należy rozważyć, czy warto przesiadać się na wersję 5, skoro wersja 3 ma więcej opcji, obsługuje język polski, a w dodatku z tego co widzę, jest dalej rozwijana, (najnowsza aktualizacja FDM w wersji 3.9.7 pochodzi z lutego 2017)

prosta obsługa, mnogość opcji konfiguracyjnych,
problemy z kompatybilnością dodatków do przeglądarek,
04.01.2012 18:45 • Recenzja do wersji 3.8 build 1173

FDM jest to typowy menedżer pobierania plików umożliwiający to czego od przedstawiciela takiego typu programów funkcjonalności.

Co oferuje więc ten program:

- mnogość opcji językowych,
- możliwość pobierania plików multimedialnych z otwartych zakładek w przeglądarce - przesuwamy wskaźnik myszy nad takową treść, klikamy i już się pobiera.
- możliwość stworzenia wersji portable - wystarczy wybrać odpowiednią opcję z menu i stajemy się posiadaczami wersji przenośnej FDM-a.
- możliwość skorzystania z opcji ściągania plików z obsługą mirrorów.
- opcja społecznościowa - możliwość dodawania / czytania o plikach przez nas ściąganych, które ktoś już wcześniej zapisywał u siebie.
- możliwość zapisu fragmentu / całości stron internetowych na dysku
- wybór trybu obciążenia łącza internetowego - możemy dobrać odpowiedni do realizowanych przez nas zadań mocniejszego bądź mniejszego obciążenia łącza internetowego
- dostępny nie odpłatnie (Licencja GNU)
- zdalna kontrola - mamy możliwość ustawienia np. nowego pobierania korzystając na komputerze sterując programem z innej lokalizacji.
- obsługa torrentów - jeśli komuś bardziej opowiada program bardziej rozbudowany posiadający wiele funkcjonalności niżli do każdego zadania stosowanie innego to ta aplikacja jest dla niego.
- podgląd audio/video bez konieczności pobierania do końca
- wspomaganie pobierania - podział danych do pobrania na sekcje i pobieranie kilku jednocześnie
- harmonogram - możliwość ustawienia, kiedy ma następować pobieranie

Podsumowanie
Przedstawione powyżej cechy charakteryzujące tą aplikację myślę, że powinny zachęcić chociaż do przetestowania przez osoby, które potrzebują menedżera pobierania plików. Program dostępny jest nie odpłatnie, posiada szereg zachęcających funkcjonalności, zaś co do posiadanych wad - w mojej ocenie program większych wad nie posiada, trzeba by mocno się czepiać - aplikacja stworzona do pobierania plików - i to czyni bez problemów, działa stabilnie - podsumowując aplikacja godna polecenia. Jednak jak we wszystkim pisanie słów nie jest odpowiednich miernikiem - są gusta i guściki - najlepszym sposobem samodzielne zapoznanie się z nim i ocenienie.