FreeOCR.net 5.4.1

Strona główna Windows Biuro Rozpoznawanie tekstów OCR
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FreeOCR.net to darmowy program przeznaczony do konwertowania pisma (OCR) widocznego w plikach graficznych do postaci edytowalnego dokumentu tekstowego.

Należy pamiętać, że wbudowany silnik do przetworzenia informacji wymaga zdjęcia w rozdzielczości min. 200 dpi i nie jest przystosowany do czytania obrazów z zrzutów ekranu dostępnych w rozdzielczości 72 dpi. Źródłem odczytu tekstu może być zarówno kartka papieru umieszczona w skanerze jak i plik graficzny dostępny na dysku komputera. Co ciekawe, FreeOCR.net funkcjonuje w oparciu o silnik Open Source wydany przez firmę Google - Tesserakt.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy - i tyle też jest wart.
Można odznaczyć przy instalacji nechciane dodatki.
ocena użytkownika
17.01.2014 09:37 • Recenzja do wersji 4.2.2

BRAK: sprawdzania rozpoznania metodą słownikową
BRAK: trybu uczenia się programu
BRAK: typów zaznaczanego pola (tekst, tabela, grafika itp.)
BRAK: zachowania układu strony

Program jest użyteczny tylko, jeśli masz bardzo dobrej jakości skan (300dpi bez szumów i plam) a tekst praktycznie nie ma zbyt wielu formatowań, kolumn, tabel itp.. W przeciwnym razie poprawki zajmą więcej czasu niż ręczne wklepanie do komputera. Dla dla mnie jest bezużyteczny.