FreeOCR.net 5.4.1

Strona główna Windows Biuro Rozpoznawanie tekstów OCR
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FreeOCR.net to darmowy program przeznaczony do konwertowania pisma (OCR) widocznego w plikach graficznych do postaci edytowalnego dokumentu tekstowego.

Należy pamiętać, że wbudowany silnik do przetworzenia informacji wymaga zdjęcia w rozdzielczości min. 200 dpi i nie jest przystosowany do czytania obrazów z zrzutów ekranu dostępnych w rozdzielczości 72 dpi. Źródłem odczytu tekstu może być zarówno kartka papieru umieszczona w skanerze jak i plik graficzny dostępny na dysku komputera. Co ciekawe, FreeOCR.net funkcjonuje w oparciu o silnik Open Source wydany przez firmę Google - Tesserakt.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy
Słaby
ocena użytkownika
20.02.2020 23:27 • Recenzja do wersji 5.4.1

Szukałem darmowego programu do OCR i wszystkie 3 zamieszczone na dobrych programach są słabe. Znalazłem 2 dobre programy.:

1. Capture2Text - licencja GNU pod adresem http://capture2text.sourceforge.net/#download. Program robi zrzut ekranu a potem genialny OCR

Polecam, mimo trochę dziwnej obsługi skrótem WINDOW+Q. Zaczyna zaznaczać obszar od ostatniego ustawienia kursora..

2. Microsoft Office Document Imaging - darmowy składnik pakietu SharePoint Designer 2007. W większości poznikał z serwerów, ale można go gdzieniegdzie znaleźć. Prosty, OCR nawet ma niezły tylko format musi być TIFF.

Pozostałe bezpłatne to:

PDF-XChange Editor 8 - W wersji darmowej jako tako robi rozpoznawanie tekstu w PDF.
OCR CuneiForm na poziomie FreeOCR.net 5.4.1 i Puma.NET - Raczej słabe, działa na Tesseract
a9t9 FreeOcr WindowsDesktop - Raczej słabe, działa na Tesseract

Na Linuxie też trochę jest ale jeszcze nie testowałem:

OCR z gImageReader 2.93, OCRFeeder, GOCR, Tesseract OCR

Z płatnego na PDF polecam: foxit pdf phantom - DOBRY

Darmowy - i tyle też jest wart.
Można odznaczyć przy instalacji nechciane dodatki.
ocena użytkownika
17.01.2014 09:37 • Recenzja do wersji 4.2.2

BRAK: sprawdzania rozpoznania metodą słownikową
BRAK: trybu uczenia się programu
BRAK: typów zaznaczanego pola (tekst, tabela, grafika itp.)
BRAK: zachowania układu strony

Program jest użyteczny tylko, jeśli masz bardzo dobrej jakości skan (300dpi bez szumów i plam) a tekst praktycznie nie ma zbyt wielu formatowań, kolumn, tabel itp.. W przeciwnym razie poprawki zajmą więcej czasu niż ręczne wklepanie do komputera. Dla dla mnie jest bezużyteczny.