GB Studio GB Studio 1.1.0

Strona główna Windows Programowanie Tworzenie gier
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GB Studio to darmowy program do tworzenia gier w stylu retro, który udostępniony został dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS.

Tworzenie gier bez programowania

Narzędzie zbudowane zostało w technologii Electron z wykorzystaniem szybkiego silnika gier napisanego w C z wykorzystaniem GBDK oraz komponentu GBT Player odpowiedzialnego za dostarczanie muzyki. GB Studio jest bardzo proste i intuicyjne w obsłudze oraz co najważniejsze, nie wymaga od użytkownika posiadania jakiejkolwiek wiedzy programistycznej. Wszelakie aspekty kreowanej gry można łatwo wyklikać. W ten sposób stworzymy tła dla planszy w naszej grze, bohaterów, elementy interfejsu, zdefiniujemy scenariusz czy też dodamy ścieżkę dźwiękową. Program opiera swoje działanie na specjalnych skryptach, które w takim stopniu upraszają proces tworzenia gry.

Gra w emulatorze lub eksport do ROM

Na każdym etapie prac nad naszą grą możemy ją uruchomić we wbudowanym emulatorze. GB Studio pozwala również wyeksportować projekt do postaci pliku ROM, który to uruchomimy w zewnętrznym emulatorze lub oryginalnej konsoli.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!