r   e   k   l   a   m   a
reklama

GParted z Clonezillą

Strona główna Aktualności

O autorze

GParted

to popularny, darmowy program do partycjonowania o wygodnym interfejsie i sporych możliwościach. Jego twórcy postanowili wydać specjalną wersję rozszerzoną o ciekawą aplikację Clonezilla.

Clonezilla to kolejna linuksowa aplikacja, która może być bardzo pomocna także dla użytkowników Windows. Pozwala ona na klonowanie partycji (obsługiwane są wszystkie najpopularniejsze systemy plików Linuksa i Windows), a także całych dysków twardych. W odróżnieniu od innych systemów do klonowania, Clonezilla oferuje także możliwość zapisywania kopii na serwerach sieciowych, a także jednoczesnego dystrybuowania ich na wielu komputerach w naszej sieci.

Clonezilla jest także bardzo szybka, równoczesne skopiowanie 5 gigabajtowych partycji na 40 różnych komputerów zajmuje tylko 10 minut. W ten sposób możemy stworzyć sieć, w której komputery przy każdym starcie będą otrzymywały świeżą, czystą kopię systemu z serwera.

Aby dodatkowo uprościć pracę z aplikacją, twórcy programu GParted przygotowali specjalną wersję swojej płyty LiveCD ( dostępnej na naszym vortalu), zawierającą gotową do uruchomienia Clonezillę. Więcej informacji na ten temat na stronie twórców.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic