r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GParted z Clonezillą

Strona główna Aktualności
GParted

to popularny, darmowy program do partycjonowania o wygodnym interfejsie i sporych możliwościach. Jego twórcy postanowili wydać specjalną wersję rozszerzoną o ciekawą aplikację Clonezilla.

Clonezilla to kolejna linuksowa aplikacja, która może być bardzo pomocna także dla użytkowników Windows. Pozwala ona na klonowanie partycji (obsługiwane są wszystkie najpopularniejsze systemy plików Linuksa i Windows), a także całych dysków twardych. W odróżnieniu od innych systemów do klonowania, Clonezilla oferuje także możliwość zapisywania kopii na serwerach sieciowych, a także jednoczesnego dystrybuowania ich na wielu komputerach w naszej sieci.

Clonezilla jest także bardzo szybka, równoczesne skopiowanie 5 gigabajtowych partycji na 40 różnych komputerów zajmuje tylko 10 minut. W ten sposób możemy stworzyć sieć, w której komputery przy każdym starcie będą otrzymywały świeżą, czystą kopię systemu z serwera.

Aby dodatkowo uprościć pracę z aplikacją, twórcy programu GParted przygotowali specjalną wersję swojej płyty LiveCD ( dostępnej na naszym vortalu), zawierającą gotową do uruchomienia Clonezillę. Więcej informacji na ten temat na stronie twórców.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.