Gardenphilia Designer Gardenphilia Designer 2.1

Strona główna Windows Dom Aranżacja wnętrz i ogrodów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Gardenphilia Designer to program do projektowania ogrodów i terenów zielonych, przygotowany przez polską firmę i zawierający katalog roślin z polskich hodowli. Program umożliwia wykonanie projektu i pozwala przygotować koncepcyjny rzut z góry, projekt techniczny, wizualizację 3D, a także zestawienie roślin i materiałów użytych w projekcie.

Gardenphilia Design zawiera bazę 7200 tysięcy roślin w postaci akwarelowych, ręcznie malowanych tekstur. Interfejs programu jest bardzo intuicyjny i pozwala szybko i łatwo przygotować projekty terenów zielonych. W czasie rzeczywistym można symulować wzrost roślin, kwitnienie, opadanie liści i zmiany zacienienia terenu dookoła nich. Przy zmianie daty i pory dnia program potrafi zademonstrować, jak ogród będzie wyglądał w różnych porach roku.

Program w pełnej wersji ma możliwość importowania plików w formatach COLLADA DAE (między innymi ze Sketchupa), 3DS i OBJ. Moduł rysowania pozwala w projektach umieszczać także małe formy architektoniczne.

Wersja demonstracyjna programu dostępna jest jako darmowy zakup (po przejściu przez formularz ukaże się odnośnik do pobrania). Można z niej korzystać po zalogowaniu na konto testowe (login: test, hasło: test). Program w wersji demonstracyjnej pozwala utworzyć tylko jeden projekt i pokazuje znak wodny na grafikach. By uruchomić program potrzebne jest środowisko Adobe AIR.

Program można też przetestować online na stronie producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

dostępna wersja online, estetyczny interfejs i grafika, kompatybilność z popularnymi formatami 3D
ogromna ilość funkcji może nieco przytłoczyć początkującego użytkownika, choć jest to raczej plus ;)
ocena użytkownika
08.07.2016 16:41 • Recenzja do wersji 2.0.27

Przydatna aplikacja dla profesjonalistów i zapalonych amatorów jako narzędzie do projektowania, komunikacji wizualnej i zarządzania ogrodem.