Gdzie się podziały pakiety językowe do Visty?

Strona główna Aktualności

O autorze

Posiadacze systemu Windows Vista w najbogatszej wersji Ultimate mogli zauważyć, że od jakiegoś czasu w oknie Windows Update, a konkretniej w ramach dodatków Ultimate Extras zniknęła możliwość pobrania pakietów językowych. Pakiety te umożliwiały wyświetlanie interfejsu użytkownika i okien dialogowych w szesnastu dodatkowych językach. W międzyczasie pojawiły się spekulacje, że Microsoft wycofał pakiety po to, aby wkrótce dodać do istniejących szesnastu nowe języki, w tym być może np. polski.

Wypowiedź pracownika Microsoft z zespołu Windows Update nie wydaje się potwierdzać tej teorii. Powiedział on, że zespół analizuje problem. Nie wygląda więc na to, że Microsoft celowo wycofał pakiety. Pocieszające jest to, że na forum Channel 9 opublikowano bezpośrednie linki do wszystkich nakładek językowych, zarówno dla wersji 32- jaki 64-bitowej systemu Windows Vista Ultimate. Można je pobrać i zainstalować bez pośrednictwa Windows Update.


Aktualizacja, 29.08.2007, 08:45

Pakiety językowe ponownie pojawiły się w Windows Update - w niezmienionym składzie, czyli nic nowego na razie nie dodano. Po interwencji Stevena Binka pakiety powróciły w ciągu jednego dnia, czyżby Microsoft sam nie zauważył dotąd ich zniknięcia?

© dobreprogramy