r   e   k   l   a   m   a
reklama

Glance Background — personalizacja ekranu czuwania w Lumii

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Nokia w pocie czoła pracuje nad tym, aby zadowolić i zaskoczyć użytkowników smartfonów z serii Lumia. Tym razem przygotowała ona aplikację do personalizacji ekranu czuwania, wprowadzonego wraz z aktualizacją Amber (wyświetlanie zegarka i stanu urządzenia przy wygaszonym ekranie, niczym w klasycznych Nokiach). Program nazywa się Glance Background i dostępny jest w wersji beta. Dzięki niemu będziemy mogli ustawić grafikę dla ekranu czuwania.

Aplikacja pozwala na wybranie jednego z dostępnych wzorów lub załadowanie własnego zdjęcia. Grafikę można zmodyfikować dzięki kilku filtrom. Oczywiście wyświetlany obraz będzie odpowiednio przeskalowany, a kolory ograniczone, ze względu na oszczędzanie energii (ekran czuwania aktywny jest cały czas). Program jest prosty, ale bardzo ciekawy i unikalny dla smartfonów.

Glance Background dostępny jest tylko dla serii Lumia z aktualizacją Amber. Aby móc ustawić tło, należy mieć włączony ekran czuwania (menu „podgląd” w ustawieniach), który ze względu na ograniczenia, nie jest dostępny w Lumii 520 i 625. Należy pamiętać, że dodanie grafiki wpływa na krótszy czas pracy na baterii. Glance Background jest dostępny za darmo, można go pobrać bezpośrednio z Windows Phone Store.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic