reklama

Gmail z obsługą skórek

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google przyzwyczaiła już użytkowników Gmaila do nieustannych prac nad udoskonalaniem oferowanej przez siebie usługi. O ile od jakiegoś czasu koncern z Mountain View skupia się nad zwiększeniem użyteczności Gmaila, tak teraz przygotował coś także "dla oka". Mowa o nowej funkcjonalności, która pozwala na obsługę tzw. skórek.

Poza samą funkcją, która umożliwia dostosowanie wyglądu usługi według własnych upodobań twórcy przygotowali również 30 gotowych motywów graficznych. Stworzone one zostały z myślą o użytkownikach w różnych przedziałach wiekowych i o różnych zainteresowaniach - świadczy o tym m.in. kolorystyka i elementy graficzne. Co ciekawe, oprócz wprowadzenia nowych styli, modyfikacji poddany został także standardowy motyw graficzny, który obecnie wydaje się "lżejszy" i znacznie bardziej przejrzysty.

Na chwilę obecną obsługa stylów nie jest dostępna dla polskich użytkowników Gmaila, jednak według zapowiedzi twórców nowa funkcja w najbliższym czasie pojawić się ma we wszystkich wersjach językowych usługi. Znaleźć ją będzie można w ustawieniach na zakładce Skórki (Themes).


Aktualizacja, 20.11.2008, 11:48

Skórki dostępne są również dla polskich użytkowników, niemniej usługa wprowadzana jest stopniowo i może nie być dostępna od razu dla wszystkich.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama