Google Chrome wyprzedziło Safari

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Stworzona przez Google przeglądarka internetowa w ciągu kilku ostatnich dni znacznie zyskała na popularności i wyprzedziła znajdujące się na trzecim miejscu rankingu Safari.

Nagły wzrost popularności Chrome zawdzięcza wydaniu wersji beta dla Mac OS X oraz Linuksa. Użytkownicy tych dwóch systemów rozpoczęli bardzo aktywne testowanie przeglądarki Google, przez co w dość krótkim czasie globalny udział Chrome zwiększył się do poziomu 4,4% wyprzedzając Safari, które w tym samym okresie uzyskało wynik 4,37%. Zgodnie z danymi publikowanymi przez Net Applications przeglądarka Google stoi teraz przed kolejnym poważnym wyzwaniem - następny w zestawieniu Firefox poosiada ponad 24% rynku, przez co jego pokonanie będzie o wiele trudniejsze od wyprzedzenia Safari, które globalnie jest jednak dość niszową przeglądarką.

Pozycja Chrome powinna się dodatkowo umocnić wraz z zaplanowanym na przyszły rok wydaniem stabilnych wersji dla Linuksa i Mac OS X. Bardzo ważne dla przyszłości przeglądarki Google będzie także wydanie systemu operacyjnego Chrome OS w którym Chrome jest jednym z głównych składników.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję