r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Maps dużo szybsze z WebGL

Strona główna Aktualności

Google wprowadził WebGL do kolejnej swojej usługi. Tym razem API wykorzystano w Mapach.

Aplikacja przepisana z użyciem WebGL — MapsGL — wykorzystuje sprzętową akcelerację 3D, aby zapewnić bogatsze niż klasyczna wersja aplikacji wrażenia i atrakcyjne animacje. Dzięki wykorzystaniu WebGL dużo lepiej wyglądają trójwymiarowe modele budynków, przejścia między scenami są szybsze i bardziej płynne, a zmiana trybu przeglądania na Street View jest niemal natychmiastowa.

Dzięki WebGL wszystko to udało się osiągnąć bez potrzeby pobierania wtyczek do przeglądarek. Obecnie projekt jest w fazie testów (stadium beta). Można go przetestować w najnowszej testowej wersji Firefoksa, lub Chrome 14 i nowszym. Prezentację nowych map można obejrzeć na udostępnionym przez Google klipie.

r   e   k   l   a   m   a

Na razie nie wiadomo, czy wykorzystujące kartę graficzną Mapy będzie można oglądać w Internet Explorerze czy Safari. O ile API ma szansę trafić do Safari (jest już obecne w deweloperskiej wersji Safari dla iOS 5), Microsoft uważa WebGL za niebezpieczny i nie zamierza wprowadzać go do swojej przeglądarki.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.