r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Photos - free photo and video storage 3.11.0

Strona główna iOS Grafika i fotografia Katalogowanie i udostępnianie zdjęć

Google Photos - free photo and video storage to aplikacja od Google, służąca do przechowywania w google'owej chmurze zdjęć oraz filmów, edytowania ich, a także tworzenia albumów, kolaży i krótkich spotów wideo.

Program jest integralną częścią serwisu Zdjęcia Google. To właśnie do niego trafią wszystkie zdjęcia przesłane przez użytkownika. Można to zrobić na dwa sposoby: ręcznie lub korzystając z opcji automatycznego przesyłania, definiując jednocześnie jego warunki (np. podczas ładowania urządzenia lub tylko, gdy mamy połączenie WiFi). W usłudze można przechowywać nieograniczoną liczbę zdjęć pod warunkiem, że zgodzimy się na ich lekką kompresję (do chmury Google trafią w rozdzielczości do 16MP lub 1080p HD dla filmów). Materiały przesyłane w oryginalnym rozmiarze będą zaś zapisywane kosztem miejsca posiadanego przez użytkownika w usłudze Dysk Google. Zdjęcia są synchronizowane między urządzeniami i będziemy mieli do nich dostęp wszędzie tam, gdzie otworzymy usługę w przeglądarce lub zainstalujemy aplikację - niezależnie od systemu operacyjnego.

Aplikacja pozwala przeglądać zdjęcia na trzy sposoby: w strumieniu wszystkich fotografii, w widoku miesięcznym lub rocznym. Dodatkowo, można tworzyć albumy, które aplikacja pozwala udostępniać innym użytkownikom: do wglądu lub w trybie edycji. Pliki można też udostępniać w Google+, na Facebooku i Twitterze, a także generować do nich link. Program potrafi również samodzielnie tworzyć albumy, proponując użytkownikowi ich zapisanie na stałe. Aplikacja oferuje też możliwość tworzenia kolaży i animacji GIF, a także krótkich filmów ze zdjęć, które przesłał użytkownik.

Bardzo ciekawą funkcją programu Google Photos jest wyszukiwarka, która pozwala rozpoznawać m.in. obiekty lub ludzi na zdjęciach. To ułatwia zarządzanie przesłanymi plikami i pozwala szybko znaleźć nawet mocno archiwalne materiały. Możliwości aplikacji dopełnia asystent, który potrafi m.in. przypomnieć zdjęcia wykonane w tym dniu kilka lat wcześniej, wykonać automatyczną edycję fotografii i poinformować, że istnieją duplikaty zdjęć.

Program jest dostępny za darmo, a warunkiem korzystania z niego jest posiadania konta Google.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Zdjęcia Google mają rok. Petabajty fotek, miliardy selfie

4
30.05.2016  •  Łukasz Maślanka

Google ogłasza sukces: jego zaprezentowana rok temu usługa Zdjęcia zdobyła uznanie milionów użytkowników. Firma planuje też użyć swojego serwisu fotograficznego jako wabika dla fotografów i zamierza zaoferować posiadaczom urządzeń z serii Nexus nieograniczone miejsce w swojej chmurze na przechowywanie plików w oryginalnych rozmiarach. Zdjęcia Google zadebiutowały w maju 2015 r. Pierwotnie były częścią serwisu widmo społecznościowego Google+, ale biorąc pod uwagę mizerne zainteresowanie tym projektem, Google postanowiło wyodrębnić z niego część poświęconą fotografiom, dodać do niej funkcji…

Zabezpiecz swoje dane na telefonie w Światowy Dzień Backupu

21
31.03.2016  •  Łukasz Maślanka

Zawsze jest dobry czas na to, aby zadbać o bezpieczeństwo danych w smartfonie i tablecie, tworząc kopię zapasową. W końcu to bowiem z tej kategorii urządzeń dane giną najłatwiej. Ale dzisiaj, w Światowy Dzień Backupu, zainteresować się tą kwestią warto tym bardziej. Mamy więc dla Was zestaw dobrych programów, dzięki którym Wasze cenne informacje już nigdy nie przepadną. Co spędza sen z powiek wielu posiadaczom smartfonów lub tabletów? Pierwszy koszmar to taki, w którym nasze urządzenie zostanie skradzione, a złodziej je spienięży zanim zostanie namierzony i drogocennego sprzętu już nie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.