reklama

Google Play pozwoli skasować pozycje z historii instalacji, będzie miał antywirusa?

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Aplikacja mobilna do obsługi sklepu Google Play została dziś zaktualizowana do wersji 3.9.16 (lada chwila powinna dotrzeć na urządzenia), co nie jest szczególnie ważnym wydarzeniem w historii aplikacji, ale zmiany wprowadzone tym razem są godne uwagi. Nowości związane są głównie z listą moich aplikacji (My Apps), która szczególnie w przypadku osoby eksperymentującej z dostępnym oprogramowaniem szybko robi się długa i trudna do zarządzania.

Google w końcu dał możliwość „posprzątania” na tej liście — koniec z zastanawianiem się co to było, czy nam się podobało i czy jeszcze kiedyś z tego skorzystamy. Jest możliwość zaznaczenia wielu pozycji na raz, jeśli tylko będziemy przytrzymywać na nich palec nieco dłużej. Ułatwiona została także nawigacja — przy przechodzeniu między listami aplikacja powinna zapamiętać pozycję i umożliwić powrót do ostatnio oglądanej części widoku (podobno nie zawsze działa).

Ponadto wprowadzono małą zmianę kosmetyczną, a mianowicie nowe ikonki powiadomień — po pobraniu appki na pasku powiadomień znajdzie się ikonka danej aplikacji, a nie zwykły sygnalizator zakończenia pobierania. Na Androidzie 4.1 (Jelly Bean) w rozwijanych powiadomieniach dowiemy się także więcej o dostępnych aktualizacjach. Więcej zrzutów ekranu z nowej aplikacji można znaleźć na Android Police.

Ten sam serwis informuje, że po „rozebraniu” pakietu z aplikacją znaleziono komponenty sugerujące, że Google Play dla Androida będzie wyposażony w prosty skaner antywirusowy. Moduł App Check będzie miał możliwość sprawdzenia wszystkich aplikacji już na urządzeniu zainstalowanych (także z zewnętrznych źródeł) oraz typową ochronę w czasie rzeczywistym, która wyświetli powiadomienie o niebezpieczeństwie. Wszystko wskazuje na to, że będzie możliwe pobranie appki mimo sprzeciwu stróża wbudowanego w Google Play.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić