r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Play pozwoli skasować pozycje z historii instalacji, będzie miał antywirusa?

Strona główna Aktualności

Aplikacja mobilna do obsługi sklepu Google Play została dziś zaktualizowana do wersji 3.9.16 (lada chwila powinna dotrzeć na urządzenia), co nie jest szczególnie ważnym wydarzeniem w historii aplikacji, ale zmiany wprowadzone tym razem są godne uwagi. Nowości związane są głównie z listą moich aplikacji (My Apps), która szczególnie w przypadku osoby eksperymentującej z dostępnym oprogramowaniem szybko robi się długa i trudna do zarządzania.

Google w końcu dał możliwość „posprzątania” na tej liście — koniec z zastanawianiem się co to było, czy nam się podobało i czy jeszcze kiedyś z tego skorzystamy. Jest możliwość zaznaczenia wielu pozycji na raz, jeśli tylko będziemy przytrzymywać na nich palec nieco dłużej. Ułatwiona została także nawigacja — przy przechodzeniu między listami aplikacja powinna zapamiętać pozycję i umożliwić powrót do ostatnio oglądanej części widoku (podobno nie zawsze działa).

Ponadto wprowadzono małą zmianę kosmetyczną, a mianowicie nowe ikonki powiadomień — po pobraniu appki na pasku powiadomień znajdzie się ikonka danej aplikacji, a nie zwykły sygnalizator zakończenia pobierania. Na Androidzie 4.1 (Jelly Bean) w rozwijanych powiadomieniach dowiemy się także więcej o dostępnych aktualizacjach. Więcej zrzutów ekranu z nowej aplikacji można znaleźć na Android Police.

r   e   k   l   a   m   a

Ten sam serwis informuje, że po „rozebraniu” pakietu z aplikacją znaleziono komponenty sugerujące, że Google Play dla Androida będzie wyposażony w prosty skaner antywirusowy. Moduł App Check będzie miał możliwość sprawdzenia wszystkich aplikacji już na urządzeniu zainstalowanych (także z zewnętrznych źródeł) oraz typową ochronę w czasie rzeczywistym, która wyświetli powiadomienie o niebezpieczeństwie. Wszystko wskazuje na to, że będzie możliwe pobranie appki mimo sprzeciwu stróża wbudowanego w Google Play.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.