reklama

Google PowerMeter zadba o środowisko

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Ciekawa inicjatywa wystartowała wraz z udostępnieniem przez Google widgetu PowerMeter.

PowerMeter to gadżet Google, którego zadaniem jest monitorowanie zużycia energii elektrycznej w gospodarstwie domowym i przedstawianie wyników takich pomiarów bezpośrednio na ekranie komputera. Do pomiarów oprogramowanie będzie wykorzystywać specjalne, inteligentne mierniki, które za pośrednictwem sieci przekazują wyniki do stacji roboczej.

Używanie PowerMetera wymaga oczywiście odpowiedniej infrastruktury - początkowo usługa dostępna jest więc tylko dla użytkowników w USA i Kanadzie korzystających z kilku podanych na blogu Google dostawców energii. Wkrótce jednak możemy się spodziewać rozszerzenia jej na inne rejony świata. Google ma nadzieję, że w ten sposób - udostępniając przejrzystą informację na temat ilości zużywanej energii elektrycznej zachęci użytkowników do zwracania większej uwagi na to, ile ich domowe urządzenia kosztują nasze środowisko.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama