r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google patentuje minimalistyczną stronę startową

Strona główna Aktualności

Strona główna Google jest jedną z najlepiej znanych w internecie. Firma już dawno temu postanowiła ją opatentować w obawie przed kopiowaniem. Teraz, po wielu latach, wreszcie zatwierdzono ten projekt

Prostota strony głównej Google okazała się wprost proporcjonalna do jej skuteczności. Firma zdawała sobie z tego sprawę i w obawie o kopiowanie tego typu wyglądu postanowiła opatentować wzór już 5 i pół roku temu. Jak informuje Valleywag prawnikom Google właśnie udało się przekonać biuro patentowe do słuszności ochrony minimalistycznego wzoru Google.

Od teraz firma jest już oficjalnie właścicielem pomysłu na stronę, której centralna część opiera się na oknie wpisywania haseł dla wyszukiwarki, a jedynymi dodatkami jest parę linków oraz duże logo firmy na górze. Niestety nie wiadomo na razie czy z powodu patentu Google zwróci się do konkurentów o zmianę wyglądu witryn. Podobną formę strony ma przede wszystkim wyszukiwarka Yahoo. Niejasność opisu patentu powoduje jednak, że nawet Microsoft może niepokoić się o wzór witryny Bing.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.